Program

únor 2016

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

4. 2. v 19.30
Martina Bačová – housle, Mikuláš Koska – lesní roh, Terezie Fialová – klavír
Program: R. Schumann, A. Dvořák, J. Brahms

5. 2. v 19.30
Jiří Stránský – Štěstí a tak různě…
Literární večer k vydání bibliofilie knihy za účasti jubilujícího autora.

6. 2. v 15.00
Duo Glissando
Hedvika Mousa Bacha a Kamila Jouzová – harfy, Karolína Janů – soprán

9. 2. v 19.30
Slyšet Neapol a ….
Kateřina Ghannudi – barokní harfa a zpěv Monika Knoblochová – cemballo

10. 2. v 19.30
Komorní orchestr Archioni plus
umělecký vedoucí a dirigent Michal Macourek

16. 2. v 19.30
Dechové trio Arundo
Jan Souček – hoboj, Jan Mach – klarinet, Václav Vonášek – fagot

18. 2. v 19.30
Jan Ostrý – flétna, Edita Keglerová – cembalo
Program: Souborné provedení flétnových sonát J. S. Bacha – 2. část

23. 2. v 19.30
Alexander Shonert – housle, Natalia Shonert – klavír
Program: J. S. Bacha, J. Brahmse, P. I. Čajkovského, A. Dvořáka, N. Paganiniho, aj.

25. 2. v 18.30
Magda Bělohlávková
Koncert k životnímu jubileu pěvkyně a pedagožky, klavírní doprovod: Jan Bělohlávek

VÝSTAVY

4. – 25.2. 2016
Vladimír Muzička
obrazy a monotypy

PROGRAM NA ÚNOR 2016 KE STAŽENÍ NÍŽE.

JIŽ PROBĚHLÝ PROGRAM

září 2015

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

16. 9. v 19.30 **
Trio Cantabile – 30 let
Ludmila Vernerová – soprán, Václav Kunt – flétna, Lydie Härtelová – harfa

19. 9. v 15.00 ***
Mariia Mikhailova – flétna, Libor Janeček – kytara

21. 9. v 19.30 **
Marta Töpferová & Milokraj
David Dorůžka – kytara, Marcel Comendant – cimbál, Stanislav Palúch – housle, Robert Ragan – kontrabas

23. 9. v 19.30
Setkání se souborem Musica Bohemica
Umělecký vedoucí Jaroslav Krček.

29. 9. v 19.30 **
Orbis trio
Stanislav Gallin – klavír, Petra Brabcová – housle, Petr Malíšek – violoncello
Jiří Pinkas – viola, j. h. (Bennewitzovo kvarteto)

30. 9. v 19.30 **
Duo Eleganza 
Jana Subbotina a Filipp Subbotin – klavír

VÝSTAVY

10. 9. – 8. 10. 2015
Petr Bareš „Podnětné exprese“ (výběr z malířské a fotografické tvorby)

PROGRAM NA ZÁŘÍ 2015 KE STAŽENÍ NÍŽE.

plakat zari 2015 aktualni


říjen 2015

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

6.10. v 19.30**
Fernando Otero – jazz piano recital
Fernando Otero (piano/klavír), Adéla Kozáková (flute/flétna), Andres Ibarburu (cello), Dagmar Spain & Sara Simeoni (dance/ tanec)

7.10. v 19.30**
Duo du Rêve a Markéta Janoušková
Jana Jarkovská – flétna, Bohumír Stehlík – klavír a Markéta Janoušková – housle

10.10. v 15.00***
Jiří Krejčí – klasicistní klarinet, Václav Návrat – klasicistní housle, Zuzana Peřinová – viola, Petr Hejný – barokní violoncello

11.10. v 19.30**
Zahájení festivalu Kytara napříč žánry
Antonín Pevala – kytara, Steve Adelson – Chapman Stick

15.10. v 19.30**  
Marina V
yskvorkina – zpěv, Marina Grochovska – klavír

19.10. v 19.30**
Trio Balkan Strings (SRB)
Zoran Starčevič, Nikola Starčevič, Željko Starčevič

20.10. v 19.30
Setkání se souborem Musica Bohemica
Umělecký vedoucí Jaroslav Krček.

21.10. v 19.30
Komorní orchestr Archioni plus
Dirigent Michal Macourek.

23.10. v 19.30**
Aby nám to vždycky dobře šlo55 let Malé muziky
Malá česká muzika Jiřího Pospíšila a hosté. Řídí Růžena Sršňová.

24.10. v 15.00***
Spohr Violin Duo
Jana Ludvíčková a Ondřej Lébr

26.10. v 19.30**
Jan Ostrý a Barocco sempre giovanne
Jan Ostrý – flétna a koncertní mistři Barocco sempre giovanne:  Iva Kramperová – housle, Jiří Kabát – viola, Helena Matyášová – violoncello

VÝSTAVY

14.10. – 13.11. 2015
Zdeňka Marschalová „V pohybu“ (figurální malba)

PROGRAM NA ŘÍJEN 2015 KE STAŽENÍ NÍŽE.

plakat rijen 2015_


listopad 2015

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

4. 11. v 19.30**
Leoš Čepický – housle, Kateřina Krejčová – housle, Miroslav Sekera – klavír
Program: B. Smetana, J. Suk, A. Dvořák, L. Janáček, C. Franck

5. 11. v 19.30**
Feng-yűn Song – zpěv, Lenka Navrátilová – klavír, Eva Vogeltanzová – kytara
Program: Lidové písně Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, lidové písně z Číny, Čech a Moravy

7. 11. v 15.00***
Musica dolce vita – 10 let s vámi
Daniela Demuthová – mezzosoprán, Zbyňka Šolcová – harfa, Žofie Vokálková – flétna

10. 11. v 19.30**
Kinsky trio Prague
Veronika Böhmová – klavír, Lucie Sedláková Hůlová – housle, Martin Sedlák – violoncello

12. 11. v 19.30**
Zagreb flute ensamble, vedoucí Renata Penezic
Program: A. Kabiljo, E. Grieg, M. Rabadan, Ian Clarke, P. Angerer, T. Uhlik

13. 11. v 19.30**
Bennewitzovo kvarteto
Jakub Fišer, Štěpán Ježek, Jiří Pinkas, Štěpán Doležal
Kompletní provedení kvartetů Bély Bartóka – 1. část

19. 11. v 19.30
Setkání se souborem Musica Bohemica
Umělecký vedoucí Jaroslav Krček. Třetí koncert abonentního cyklu

20. 11. v 19.30**
Bennewitzovo kvarteto
Jakub Fišer, Štěpán Ježek, Jiří Pinkas, Štěpán Doležal
Kompletní provedení kvartetů Bély Bartóka – 2. část

21. 11. v 15.00***
Sugiko Chinen (Japonsko) – klavír, Luca Colombo (Itálie) – klavír
Koncert v rámci festivalu Tóny nad městy

24. 11. v 19.30**
Jan Homola (Wohnout), Tomáš Berka, Stanislav Barek
Koncert v rámci festivalu Kytara napříč žánry

26. 11. v 19.30** KONCERT ZRUŠEN
Petr Maceček – housle, Pavel Voráček – klavírní recitál

29. 11. v 16.00**
Vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů
Chairé Příbram
Umělecký vedoucí Josef Krček.
1. adventní koncert

VÝSTAVY

do 13. 11. 2015
„V pohybu“
Zdeňka Marschalová – figurální malba

19. 11. – 17. 12. 2015
„Hnízda a domovy“
Věra Krumphanzlová – malba, grafika, kresba, fotografie

PROGRAM NA LISTOPAD 2015 KE STAŽENÍ NÍŽE.

plakat listopad 2015_

prosinec 2015

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

6. 12. v 15.00 **
Štědrej večer nastal
České vánoce s Malou českou muzikou J. Pospíšila.

6. 12. v 17.30 **
Štědrej večer nastal
České vánoce s Malou českou muzikou J. Pospíšila.

9. 12. v 19.30**
Jiří Bárta – violoncello, Terezie Fialová – klavír,
Josef Bárta – violoncello, Ayla Bártová – klavír

10. 12. v 19.30**
Pražské kytarové kvarteto
M. Velemínský, V. Kučera, M. Freml, P. Vacík

13. 12. v 16.00**
Vánoce s Karmínou
Program: Koledy z Čech, Moravy a staré Evropy

13. 12. v 19.00
Vánoce s Karmínou
Program: Koledy z Čech, Moravy a staré Evropy

14. 12. v 19.30
Irena Budweiserová a přátelé
Program: Spirituály, gospely a vánoční písně z celého světa

15. 12. v 19.30
Vánoční Setkání se souborem Musica Bohemica
Řídí Jaroslav Krček. Závěrečný koncert abonentního cyklu.

16. 12. v 19.30
Komorní orchestr Archioni Plus
Dirigent: M. Macourek

18. 12. v 17.00**
Štědrej večer nastal
České vánoce s Malou českou muzikou J. Pospíšila.

18. 12. v 19.30
Štědrej večer nastal
České vánoce s Malou českou muzikou J. Pospíšila.

19. 12. v 15.00***
Ivan Ženatý – housle, Stanislav Bogunia – klavír

20. 12. v 17.00**
Česká mše vánoční J. J. Ryby
Smíšený komorní sbor Pražští pěvci a sólisté, komorní orchestr. Řídí Stanislav Mistr.

20. 12. v 19.30
Česká mše vánoční J. J. Ryby
Smíšený komorní sbor Pražští pěvci a sólisté, komorní orchestr. Řídí Stanislav Mistr

21. 12. v 19.30**
Michal Hromek Consort
Jakub Klár – flétna, whistle, Michal Hromek – kytara, Daniel Mikolášek – bicí, zpěv, zobcová flétna a hosté: Hana Horká, Petra Kohoutová – zpěv, Matěj Kroupa – viola, housle

22. 12. v 18.00
Vánoce se souborem Linha Singers
Program: Kantorská vánoční muzika

VÝSTAVY

19. 11. – 17. 12. 2015
„Hnízda a domovy“
Věra Krumphanzlová – malba, grafika, kresba

PROGRAM NA PROSINEC 2015 KE STAŽENÍ NÍŽE.

plakat prosinec 2015_vanoce2

leden 2016

KONCERTY
/podrobnosti k jednotlivým koncertům najdete po rozkliknutí názvu/ 

9. 1. v 15.00
Věra Binarová – viola, Linda Čechová Sítková – varhany
Program: J. S. Bach, G. Ph. Telemann, H. Vieuxtemps, F. Mendelssohn-Bartholdy, T. Vitali

14. 1. v 19.30
Duo DACAPO
Kateřina Macourková Hlaváčová – flétna, Michal Macourek – klavír

19. 1. v 19.30
Zemlinsky Quartet
Program: F. X. Richter, P. Salerni, A. Dvořák

21. 1. v 19.30
Jan Ostrý – flétna, Edita Keglerová – cembalo, Helena Matyášová – violoncello
Program: Souborné provedení flétnových sonát J. S. Bacha – 1. část

22. 1. v 19.30
Alena Koudelková – klavír
Program: J. S. Bach, J. Brahms, B. Martinů: Esquisses de danses

23. 1. v 15
Trio CLAVIO
Lucia Fulka Kopsová – housle, Jana Černohouzová – klarinet, Lucie Valčová – klavír

25.1. v 19.30
Pavel Voráček – klavírní recitál
Program: L. Janáček, L. van Beethoven, B. Smetana, J. Brahms

VÝSTAVY

7. 1. – 28. 1. 2016
„Mozaika“
Výtvarná skupina Tolerance 14 – obrazy, grafika
Libuše Bartáková, Vladimír Fortin, Stanislava Podaná, Vilém Tefr, Vladimír Všetečka, Jana Zajacová

PROGRAM NA LEDEN 2016 KE STAŽENÍ NÍŽE.

plakat leden 2016