Atrium Žižkov logo

Alexandre Lora v Atriu na Žižkově

Út 23. 08. 2022

19:00

Alexandre Lora je umělec nominován na 60. ročník udělování cen Grammy v roce 2017 v kategorii „Nejlepší světové hudební album“ s Anar Cohen a Trio Brasileiro: „Rosa dos Ventos“.

Jako sólový hráč na Handpan Lora cestuje po světě, aby vystupoval a učil hru Handpan na některých z nejdůležitějších akcí, jako jsou Handpan a World Music Festivaly v zemích jako Francie, Izrael, Austrálie, Maďarsko, Řecko, Rakousko, Německo, Belgie, Švýcarsko a Itálie.
Alexadre Lora získal bakalářský titul ve hře na bicích v roce 2002 na FAAM (Faculdade de Artes Alcântara Machado). 3 roky studoval klasickou hru na bicích nástrojích na EMM (Escola Municipal de Música de Sao Paulo) a v roce 2009 získal magisterský titul v oboru hudební věda a hudební výchova na UAB (Universidad Autónoma de Barcelona).

V roce 2010 vystoupil ve 33 městech po celém Španělsku, kde se zúčastnil projektu „DiverSons“ (Banco La Caixa). V roce 2011 se jako člen XLJazz Orchestra představil v Amsterdamu a Rotterdamu po boku skvělého klavíristy Ramona Valleho. Od roku 2012 je Lora členem Choro Workshop Center (Port Townsend-USA) a se svým Triem Brasileiro vystupoval ve velkých amerických městech jako New York, Chicago, Boston, Seattle, Miami, Denver, San Francisco a Portland.

Alexandre spolupracoval s uznávanými hudebníky jako Anat Cohen, Jovino Santos Neto, Mestrinho, Ramón Valle, Martinalia, Mariana Aydar a Brazil Guitar Duo.

V roce 2015 vydal své první sólové CD se všemi původními skladbami s názvem „Oriente“.
Jeho druhé sólové CD s názvem „Hand Pan for Peace“ vyšlo v červenci / 2017.
„Getting to the Desert“ je třetím sólovým albem vydaným v roce 2020.

Jeho nejnovější CD „SOLSTICE“ vyšlo v roce 2022 a jeho skladby kromě jiných skladeb zazní v programu během léta v Praze.

Předskokan:
SounDay je unikátní projekt, který tvoří zkušení hudebníci Tokhi a Ctirad. Oba dva se zamilovali do zvuku kouzelného handpanu. Oba dva chtěli tento nástroj skutečně přiblížit lidem a objevovat jeho nekonečná tajemství. Oba dva chtěli hrát spolu.
Vznikla tak formace, která kvůli vytížení muzikantů mohla zkoušet v podstatě jen neděle a další dny volna, zároveň právě zvuk je to, co oběma učarovalo nejvíc. Proto SounDay.
Tak ať celý den zní.

Pořádá: Panvica Festival
Vstupenky: 250 Kč / Studenti 200 Kč / Senioři, ZTP a ZTP/P 150 Kč