Atrium Žižkov logo

Atrium má Vážný zájem – N. Liepe (DE), T. Jamník, S. Gallin & stipendisté Akademie komorní hudby

Pá 10. 03. 2023
20:00 | sál

Úvodní koncert společné řady Atria a Vážného zájmu promění barokní sál v obývací pokoj a tím zmenší odstup mezi interprety a publikem. Kolem klavíru vyrostou gauče a květiny a vy si zblízka užijete mimořádné výkony výjimečných hudebníků. Vedle zakladatele Vážného zájmu a violoncellisty Tomáše Jamníka vystoupí německý houslista Niklas Liepe, český klavírista Stanislav Gallin a stipendisté Akademie komorní hudby.

V intimní a přátelské atmosféře domácího koncertu zazní vrcholná díla komorní hudební literatury – klavírní kvintet Dmitrije Šostakoviče, smyčcový kvartet Antonína Vranického a smyčcový sextet “Capriccio” Richarda Strausse.

Večerem provede hudební kritik a znalec Boris Klepal. A po koncertě určitě nepospíchejte domů – následovat bude neformální setkání s hudebníky.

PROGRAM:

Antonín Vranický: Smyčcový kvartet a moll
Richard Strauss: Smyčcový sextet “Capriccio”
Dmitrij Šostakovič: Klavírní kvintet g moll, op. 57

DÉLKA: 100 MIN

VSTUPNENKY

Sezení v sále je speciálně upraveno do sezení sousedského obýváčku. V průběhu koncertního vystoupení je dovoleno konzumovat nápoje zakoupené v naší kavárně Kafe Atrium.

POHOVKA – Exclusive 800 KČ • KŘESÍLKO – Super 500 KČ • ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P • POLŠTÁŘ 300 KČ

POHOVKA – Exclusive 800 KČ – Obsahuje 1 místo na pohovce u stolečku, sklenku prosecca a vodu. Zakoupíte-li celou pohovku (2 místa), součástí vstupenky je pak celá láhev prosecca a voda. Tato místa je možné obsluhovat z kavárny i během vystoupení. Velmi limitovaný počet míst (4ks).

KŘESÍLKO – Super 500 KČ – Obsahuje 1 místo na křesílku u stolku. V nabídce jsou stolečky se 2–4 místy. Limitovaný počet míst (Čtyři stolky po 2 místech a tři stolky po 4 místech).

ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P – Klasické sezení na židli v sále.

POLŠTÁŘ 300 KČ – Sezení na polštářku na schodech, limitovaný počet míst.

 

ATRIUM MÁ VÁŽNÝ ZÁJEM

Před sedmi lety se z původně dvoudenního happeningu koncertů vážné hudby zrodila platforma Vážný zájem, která od té doby uspořádala stovky domácích koncertů po celé republice. V březnu 2023 přeneseme spolu s touto iniciativou atmosféru domácího koncertu nově i do Atria na Žižkově v podobě série koncertů. Vážný zájem tak vůbec poprvé vstoupí do spolupráce pod střechu veřejné instituce a v barokním sále Atria vybuduje sousedský obývák.

Posluchači si na každém koncertě užijí domácí atmosféru vytvořenou „obývákovým efektem“. Sál bude otočen o devadesát stupňů, což umožní bližší kontakt s hudebníky. Během koncertů Vážného zájmu je důležité zbořit jakoukoliv zbytečnou bariéru. Po koncertech se tak mohou diváci seznámit osobně s hudebníky u sklenky vína a neformálně si s nimi popovídat.

Na prvním koncertě hudebního cyklu se po boku stipendistů Akademie komorní hudby, která reprezentuje nejlepší české mladé hudebníky a hudebnice, objeví violoncellista a zakladatel Vážného zájmu Tomáš Jamník, český klavírista Stanislav Gallin a německý houslista Niklas Liepe. Stejně tak se i na následujících dvou koncertech, plánovaných na podzim 2023, představí společně vždy vynikající čeští a zahraniční interpreti.