Atrium Žižkov logo

Komponovaný večer audiovizuálních performancí Ateliér Time–Based Media FUD UJEP Ústí n.L.: DÉŠŤ, DATA A RYCHLOST

Čt 28. 11. 2019

Program:
VOJTĚCH GROOT, IVA POLANECKÁ
INTERPRETACE DRIFT STUDY
Zvuková prostorová instalace je interpretací kompozice Drift Study (1968) skladatele La Monte Young. Jednotlivé sinusoidy jsou tvořeny ve specifickém frekvenčním poměru, který umožňuje posluchači v prostoru vnímat proměňující se skladbu, která je v zásadě statická. Jemné oscilující sólo sinusoidových vln zve posluchače k objevování harmonie skrze prostor a pohyb v něm.

VOJTĚCH GROOT, MARTIN MAREK, IVA POLANECKÁ
DÉŠŤ, DATA, RYCHLOST: OTEVŘENÁ AUDIO PERFORMANCE
Trojice individuálních přístupů zpracování akustického signálu – autorských terénních nahrávek, počítačově generovaného šumu a živé akustické zpětné vazby – je základem proměnlivé struktury společné zvukové improvizace.

ŠTĚPÁN KOVÁŘ, VLAS PRESNETSOV
MORPHING PLANET (DVĚ ČÁSTI)
Audiovizuální performance rozvíjí narativní strukturu jednoho dne, odehrávající se
za odlišných podmínek, než jsou známé na naší domovské planetě. Ve vesmíru se nachází nespočet objektů, planet, hvězd a asteroidů se specifickými povětrnostními podmínkami, které neustále proměňují povrchy krajiny. Představa možnosti vidět a slyšet takto nepředstavitelné situace, nás přiměli k vyhodnocení těchto jevů v performanci za použití počítačem generovaných vizualizací v kombinaci s živě mixovanými kazetovými nahrávkami.

Přestávka

YUK BUN WAN
FIVE ELEMENTS
Materiály tohoto díla jsou založeny na pěti elementech, kterými jsou Voda, Oheň, Kov, Dřevo a Země. Navíc je to první dílo, které je založeno na částečně determinačním numerickém systému Yin Yang (陰陽), Wu Xing (五行), Tian Gan (天干) a Di Zhi (地支).

PETR HANŽL, POLINA KHATSENKA,
JAN KROMBHOLZ, YUK BUN WAN
NO MAN STEPS INTO THE SAME RIVER TWICE II
Audiovizuální performance vychází z audio a video materiálů, jež byly pořízeny autory při letním pobytu v okolí řeky Ohře nedaleko města Loket. V auditivní části performance Polina Khatsenka, Jan Krombholz a Yuk Bun Wan živě upravují pořízené terénní nahrávky formou komponované improvizace, ve vizuální části Petr Hanžl živě pracuje
s postprodukcí videí pořízených v řece Ohři.

Součást doprovodného programu:

LUCIE KRAMPEROVÁ, MAREK LOVĚTÍNSKÝ
19–89
Audiovizuální dílo „19–89“ podporuje instalaci „Paralela svobody“ angažovanou a agresivní konfrontací zaznamenaných událostí.

Pořádá příspěvková organizace Za Trojku. Vstup zdarma.