Atrium Žižkov logo

DUDÚ KOUATE, EMIL VIKLICKÝ, PAVEL HRUBÝ (SENEGAL / ČESKO)

So 03. 06. 2023
19:30 | koncert | sál

Spojuje je touha objevovat nové hudební formy i propojení. Jejich virtuosita se naživo propojí v unikátním večeru v Atriu. Multiinstrumentalista Dudù Kouate, mezinárodní star (nejen) afro-jazzové scény, v živém setkání s průkopníkem českého jazzu, soudobé hudby a fusion Emilem Viklickým a mistrem saxofonu a klarinetu Pavlem Hrubým. Pocta jazzu a neutuchajícímu hudebnímu inovátorství. 

Dudù Kouate: perkuse, flétna, vodní dýně, ngoni, talking drum 
Ctitel tradičních, zejména bicích nástrojů, je respektovaným hudebním inovátorem, mimo jiné právě v zasazování perkusí do rozmanitých hudebních kontextů. Jeho bohatá hudební kariéra a neutuchající výzkum tzv. zvuků živlů jsou zárukou neotřelého hudebního zážitku.  

Emil Viklický: piano
Emila Viklického není českému publiku třeba příliš představovat, právem je považován za jednu z nejvýznamnějších osobností domácího jazzu, soudobé hudby i fusion. Za zmínku v rámci jeho aktivit posledních let bezpochyby stojí kompoziční práce pro Wyntona Marsalise, která momentálně kulminuje melodramem Disturbing The Peace na zakázku Jazz At Lincoln Center. 

Pavel Hrubý: saxofony, klarinet
Již druhou dekádu špička českého moderního jazzu. Kapelník a člen řady bandů, například Limbo, Tellemarkk, Phoenix Quartet ad. Na svém kontě má dvě nominace na cenu Anděl v kategorii jazz a blues. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wgbtWSAtQgk 

VSTUPNÉ 300 KČ, 120 MIN. PRODÁVÁ ORGANIZÁTOR NA PJMUSIC-ESHOP.CZ. POŘÁDAJÍ P&J MUSIC & ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ.