Atrium Žižkov logo

EYOLF DALE TRIO (Norsko)

St 10. 08. 2022
19:30 | Sál |
Eyolf Dale Trio (Norsko)
Trio tří generací norských jazzových hudebníků v čele s klavíristou a skladatelem Eyolfem Dalem, legendárním bubeníkem Audunem Kleivem a basistou Perem Zanussim. Jejich první album jako tria, „Being“, kráčí ve stopách Daleových uznávaných alb „Wolf Valley“ a „Return to Mind“, ale zároveň si vymezuje vlastní cestu. Jak říká Dale: „Being je o bytí v daném okamžiku, o žití a o přítomnosti. Je to poprvé, co jsem takovou přítomnost zažil v klavírním triu. Audun a Per mají respekt k mým skladbám, přesto ho spojují s vnitřní potřebou tvořit. Všichni musíme být na nohou!“
Dale vydal řadu alb, která sklidila uznání kritiky, a posledních deset let cestoval po světě s různými projekty. Jako skladatel psal pro svůj Wolf Valley octet, big bandy, orchestry, duo Albatrosh a spoustu různých souborů. Pozoruhodným sidemanským počinem pro německé publikum je jeho podíl ve skupině tubisty Daniela Herskedala. Bubeník Audun Kleive má na svém kontě od počátku 80. let produkci téměř 200 alb, z nichž mnohá vyšla u ECM Records. Pozoruhodné jsou reference Terje Rypdala, Jona Balkeho, Charlese Lloyda a Marilyn Mazur. Zanussi je vyhledávaným baskytaristou známým z vlastních kapel i z četných spoluprací s evropskými hudebníky.
Duch jejich hudby je skutečně kolaborativní, avšak s jasným záměrem vycházejícím z Daleových silných a melodických kompozic. Na pódiu jsou vitálním triem, které dává do okamžiku vše.
Eyolf Dale – klavír / Per Zanussi – kontrabas / Audun Kleive – bicí
Pořádá: P & J Music
Vstupenky: www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2022/eyolf-dale-trio