Atrium Žižkov logo

Hlubiny písní romantismu – Uramová & Kosar & Dušek

Út 17. 01. 2023
19:00 | sál
Lieder Company ve spolupráci s Atrium na Žižkově si Vás dovoluje pozvat na mimořádný koncert písňových cyklů.
Ester Kosar (mezzosoprán) a Nikola Uramová (soprán) Vás společně s klavíristou Janem Duškem naladí šarmem evropských autorů romantismu a folklorismu. Pokusí se Vám přiblížit žánr písně jako jeden ze základních hudebních projevů, který v dnešní době bývá často zastřen popularitou a dramatičností opery, populárního zpěvu a elektronické hudby.
Trojice hudebníků se snaží o co nejautentičtější pojetí anglických, českých, španělských a německých písní se snahou podtrhnout důležitost folklóru a následného vývoje až ke komplexnosti moderní tvorby.
Za klavírního doprovodu Jana Duška Vám Ester Kosar přiblíží v Čechách méně často prováděné cykly Mořské obrazy (Sea pictures) od Edwarda Elgara, Sedm španělských lidových písní (7 Canciones populares Españolas) Manuela de Fally a cyklus Pět básní pro ženský hlas (Wesendonck Lieder) od Richarda Wagnera. Nikola Uramová zazpívá Dvořákovy slavné Cigánské melodie a svým zvonivým hlasem zavede posluchače také do výjimečného světa písní Richarda Strausse.
Přijďte se nechat naladit na hravou i něžnou strunu. Vždyť právě přirozenost zpěvu s klavírem vzbuzuje velmi intimní a niterní prožitek jak u interpretů, tak u posluchačů.
Program:
Edward Elgar: Sea Pictures, op. 37
Antonín Dvořák: Cigánské melodie, op. 55
Manuel de Falla: 7 Canciones populares Españolas
Richard Wagner: Wesendonck Lieder, WWV 91
Richard Strauss: 4 Lieder, Op.27
Účinkující:
Nikola Uramová – soprán
Ester Kosar – mezzosoprán
Jan Dušek – klavír
Skladby budou provedeny v originále a doplněny českými titulky.
Těšíme se na Vás.
Vstupenky v předprodeji na GoOut.cz
—-
AKCI POŘÁDÁ Lieder Company ve spolupráci s Atrium na Žižkově.