Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Alinde Quintet

So 12. 11. 2022
15:00 | sál

Dechový soubor Alinde Quintet založený v roce 2019 je mezinárodně uznávaným spojením virtuosních hudebníků, kteří aktuálně zastávají vedoucí pozice v předních českých i mezinárodních orchestrech. Již krátce po svém vzniku byl soubor oceněn první cenou na Bucharest International Music Competition. Zanedlouho poté si umělci odnesli první cenu v komorní hře v ODIN International Music Competition a následně také třetí cenu z Mezinárodní soutěže komorních souborů OPUS 2021.

Na sobotním koncertě z cyklu Hudba o Třetí na vás čeká program složený z klasických skladeb, a to v podání celého arsenálu dechových nástrojů: uslyšíte tak spojení flétny, hoboje, klarinetu, lesního rohu i fagotu.

Koncert se bude líbit jak zkušeným posluchačům, tak i začínajícím milovníkům klasické hudby.

 

Program

Josef Bohuslav Foerster – Dechový kvintet D dur, op. 95
I. Allegro moderato
II. Andante Sostenuto
III. Allegro Scherzando
IV. Moderato e tranquillo – Allegro vivo – Allegro deciso

Geraldine Mucha – Dechový kvintet 1998

Přestávka

Øystein Sevåg – The Lyrical Joke
I. The Lyrical Joke
II In The Secret Garden
III. When The Leaves Are Falling

Darius Milhaud – La cheminée du roi René
I. Cortège
II. Aubade
III. Jongleurs
IV. La maousinglade
V. Joutes sur l’Arc
VI. Chasse à Valabre
VII. Madrigal nocturne


Hudba o Třetí

Máte rádi klasickou hudbu, ale nedaří se vám při večerních koncertech udržet hlavu vzhůru? Tak hlavu vzhůru! Řadu „Hudba o třetí“ jsme totiž připravovali právě pro vás. Přijměte pozvání na sérii odpoledních sobotních koncertů, které jsou vhodné pro pravidelné posluchače stejně tak jako pro ty, kteří se naslouchat hudbě teprve učí. V podání vynikajících českých interpretů (Anna Paulová, Jiří Sycha, Filip Dvořák…) a komorních sestav (Alinde Quintet, Duo Mellison, Kontrast duo, Trio Incendio…) uslyšíte nejen světově uznávaná díla. Uslyšíte klavír, akordeon, cembalo, klasickou kytaru, violoncello, cembalo, hoboj, klarinet ale i fagot nebo lesní roh. Takto pestrý poslech se vám proto jednoduše stane hlavní kulturní víkendovou aktivitou, a to, aniž byste ponocovali.

VSTUPNÉ 150 KČ / STUDENTI, SENIOŘI ZTP A ZTP/P 100 KČ

70 MIN