Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: ConTRIOlogy

So 09. 09. 2023
15:00 | sál

ConTRIOlogy je uskupením tří interpretůJany Vondrů (hlas), Žanety Vítové (akordeon) a Michala Grombiříka (cimbál) – zaměřující se na soudobou klasickou hudbu i volnou improvizaci. Soubor vznikl v roce 2016 na brněnské JAMU a díky svému neobvyklému obsazení a využívání rozšířených interpretačních technik nabízí současným skladatelům i posluchačům široký témbrový a zvukový záběr. Trio se pohybuje na pomezí žánrů, v jeho repertoáru najdeme soudobou hudbu, jazz i starší hudební díla nebo lidové písně zhudebněné Leošem Janáčkem.   

Vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

 

PROGRAM

Peter Graham – Balada
Daniel Skála – Studie obsahovosti
Roman Zabelov – Sýkorka
Leoš Janáček – Výběr písní z Moravské lidové poesie
Petr Machajdík – Water forgives
Jiří Lukeš – Temporal Excitations Echoes Excitation

Vystoupí

Andrea Stračinová – cembalo (místo Michala Grombiříka)
Žaneta Vítová – akordeon
Jana Vondrů – hlas

 

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.