Atrium Žižkov logo

Hudba o třetí: Crossover Quintet

So 12. 02. 2022

15:00

Autorská tvorba klavíristy Marka Novotného přináší do žižkovského Atria propojení jazzu a komorní vážné hudby. Repertoár projektu je vybudován na půdorysu klavírního tria, obohacen o kontrabas a překrásný hlas Josefíny Čermákové. Spojením pětice instrumentalistů, kteří jsou zároveň vokalisty, vzniká originální koncept koncertní písně s výrazným prvkem vokálních aranží.

Členy ansámblu jsou cellistka Judita Škodová, houslistka Ludmila Waldman Pavlová, kontrabasista Max Makagonov, zpěvačka Josefína Čermáková a klavírista Marek Novotný.

HUDBA O TŘETÍ
Máte rádi klasickou hudbu, ale nedaří se vám při večerních koncertech udržet hlavu vzhůru? Tak hlavu vzhůru! Řadu „Hudba o třetí“ jsme totiž připravovali právě pro vás. Přijměte pozvání na sérii 8 odpoledních sobotních koncertů, které jsou vhodné pro pravidelné posluchače stejně tak jako pro ty, kteří se naslouchat hudbě teprve učí. V podání vynikajících českých interpretů (Anna Paulová, Jiří Sycha, Filip Dvořák…) a komorních sestav (Alinde Quintet, Duo Mellison, Kontrast duo, Trio Incendio…) uslyšíte nejen světově uznávaná díla. Uslyšíte klavír, akordeon, cembalo, klasickou kytaru, violoncello, cembalo, hoboj, klarinet ale i fagot nebo lesní roh. Takto pestrý poslech se vám proto jednoduše stane hlavní kulturní víkendovou aktivitou, a to, aniž byste ponocovali.

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni