Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Matěj Diviš & Antonín Procházka

So 14. 10. 2023
15:00 | sál

Vystoupení Matěje Diviše a Antonína Procházky je nevšedním posluchačským zážitkem. Hlavním impulzem k vytvoření dua byla pro dva hudebníky paradoxně první pandemická vlna. Nemožnost cvičit a pořádat koncerty na standardní velké bicí nástroje je přivedla k objevování jiných podob bicíchminimalistické a kontemplativní. Dodnes představuje duo bicí nástroje v nezvyklých polohách, přináší je na neobvyklá místa a z koncertu vytváří site specific dílo. Kromě interpretace klasických děl komponují vlastní skladby inspirované zážitky z cest, studiem gamelanu v Indonésii i pobyty v trapistickém klášteře. Netradiční přístup k interpretacím bude viuzálně a poslechově zajímavý i pro ty nejmenjší posluchače.

 

PROGRAM:

ANNA IGNATOWICZ-GLIŃSKA: PASSACAGLIA

Antonín Procházka – marimba

Matěj Diviš – vibrafon

 

IVAN TREVINO – SEESAW

Antonín Procházka – kytara,

Matěj Diviš – ta samá kytara

 

MATĚJ DIVIŠ – KALIMBO SALTO EN DJEMBO

Matěj Diviš – kalimba, djembe

 

GENE KOSHINSKI: AND SO THE WIND BLEW…

Matěj Diviš, Antonín Procházka – bicí nástroje

  

IVAN TREVINO – CATCHING SHADOWS  (arr. Matěj Diviš a Antonín procházka)

Antonín Procházka – marimba

Matěj Diviš – vibrafon

—-

Lze zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.