Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Duo Jiří Sycha, Filip Dvořák a jejich přátelé – Stopy folklóru v barokní hudbě

So 10. 09. 2022

15:00

Stopy folklóru lze najít všude, barokní hudbu nevyjímaje. Tentokrát vám v rámci pravidelné sobotní hudební řady Hudba o třetí představíme Jiřího Sychru a Filipa Dvořáka a jejich Stopy folklóru v barokní hudbě. Ojedinělý a přitažlivý program seznámí posluchače s perlami skotské, irské, anglické, velšské, maďarské, slovenské či moravské barokní tvorby ovlivněné lidovou hudbou. Zazní líbivé a dojemné melodie i zemité rytmy, které společně s improvizačním přístupem a primášskými manýry a ciframi Jiřího Sychry a Filipa Dvořáka zaručí nezapomenutelný večer. Barokní odpoledne si užijí jak milovníci klasické hudby, tak i začínající posluchači s chutí naslouchat.

Jiří Sycha (barokní housle), Filip Dvořák (cembalo)

Délka: 60 minut

HUDBA O TŘETÍ
Máte rádi klasickou hudbu, ale nedaří se vám při večerních koncertech udržet hlavu vzhůru? Tak hlavu vzhůru! Řadu „Hudba o třetí“ jsme totiž připravovali právě pro vás. Přijměte pozvání na sérii 8 odpoledních sobotních koncertů, které jsou vhodné pro pravidelné posluchače stejně tak jako pro ty, kteří se naslouchat hudbě teprve učí. V podání vynikajících českých interpretů (Anna Paulová, Jiří Sycha, Filip Dvořák…) a komorních sestav (Alinde Quintet, Duo Mellison, Kontrast duo, Trio Incendio…) uslyšíte nejen světově uznávaná díla. Uslyšíte klavír, akordeon, cembalo, klasickou kytaru, violoncello, cembalo, hoboj, klarinet ale i fagot nebo lesní roh. Takto pestrý poslech se vám proto jednoduše stane hlavní kulturní víkendovou aktivitou, a to, aniž byste ponocovali.


Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni