Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Duo Mellison

So 23. 04. 2022

15:00

Milí posluchači, koncert 9. 4. jsme nuceni z důvodu nemoci přesunout. Nový termín koncertu je 23. 4., 15:00. Omlouváme se Vám za případně komplikace.

Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, vstupenky lze vrátit na stejném prodejním místě, na kterém byly zakoupeny (na pokladně Atria každou středu od 11:00 do 14:00 nebo na Gooutu). Děkujeme za pochopení!

Kytara a flétna vás provedou hudební historií napříč staletími. Začneme v barokním Německu a zabrzdíme až v Argentině znějící tangem buenosaireských tančíren. Duo Mellison už několik let zvedá povědomí o repertoáru pro kytaru a flétnu a publiku představuje jak přepisy známých skladeb, tak nově vytvořená díla současných českých skladatelů. V Atriu zazní tvorba barokních mistrů, jako byl G. P. Telemann nebo F. Benda, či hudba klasicismu a romantismu, zastoupená například G. Faurém. Cestu zakončí tango argentinského skladatele a hudebníka A. Piazzolly.

PROGRAM
F. Benda – Sonáta F Dur
C. D. von Dittersdorf – Tema con Variazioni
G. P. Telemann – Sonáta C Dur
J. K. Mertz – Liebeslied, Unruhe
G. Fauré – Fantaisie op. 79
A. Piazzolla – Bordel 1900
Café 1930
Nightclub 1960

VSTUPNÉ: 150 KČ/ Studenti, senioři ZTP a ZTP/P 100 KČ
Délka: 60 minut

HUDBA O TŘETÍ
Máte rádi klasickou hudbu, ale nedaří se vám při večerních koncertech udržet hlavu vzhůru? Tak hlavu vzhůru! Řadu „Hudba o třetí“ jsme totiž připravovali právě pro vás. Přijměte pozvání na sérii 8 odpoledních sobotních koncertů, které jsou vhodné pro pravidelné posluchače stejně tak jako pro ty, kteří se naslouchat hudbě teprve učí. V podání vynikajících českých interpretů (Anna Paulová, Jiří Sycha, Filip Dvořák…) a komorních sestav (Alinde Quintet, Duo Mellison, Kontrast duo, Trio Incendio…) uslyšíte nejen světově uznávaná díla. Uslyšíte klavír, akordeon, cembalo, klasickou kytaru, violoncello, cembalo, hoboj, klarinet ale i fagot nebo lesní roh. Takto pestrý poslech se vám proto jednoduše stane hlavní kulturní víkendovou aktivitou, a to, aniž byste ponocovali.

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni