Atrium Žižkov logo

Tříkrálová Hudba o Třetí: Obdaruj (se) na Tři krále. Koncert Kateřina Konopová & Irina Cherkashyna

So 07. 01. 2023
15:00 | sál

Přijďte se zastavit a zklidnit po rušném adventu, zaposlouchejte se do koncertu klasické hudby a udělejte dobrý tříkrálový skutek. 

Cyklus sobotních koncertů Hudba o Třetí zahájí v roce 2023 baletní melodie v úpravě pro čtyřruční klavír. Irina Cherkashyna a Kateřina Konopová si pro Atrium na Žižkově připravily hudební pásmo s názvem „Pohádkové balety”, které se skládá z pěti velkých příběhů a je doprovázené originální video projekcí. Uslyšíte vybrané části z oblíbených baletních děl významných skladatelů klasické hudby, jako je Sergej Prokofjev nebo P. I. Čajkovskij. 

Koncert bude doplněn slovem duchovním naší sousedky, Olgy Mrázkové, farářky Českobratrské církve evangelické na téma darování a obdarovávání spolu s Lucií Kellnerovou Kalvachovou z Diakonie ČCE a Střediska celostátních programů a služeb, která představí projekt organizace Kmotrovství, na který bude možné přímo na koncertě přispět. 

Obecně prospěšná společnost Kmotrovství podporuje vzdělávání dětí cizinců žijících v Česku. Podpořené rodiny pocházejí z různých částí světa a z různých kultur a náboženství. Důležité je, že chtějí žít a vychovávat děti v České republice. Dárci mohou přispět hotově do kasičky, nebo poslat příspěvek přes bankovní účet na konkrétní rodinu či dítě. 

 Zahajovací koncert řady je vhodný pro malé i velké posluchače. 

  

VSTUPNÉ 150 KČ / STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 100 KČ, 70 MIN 

Lze zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

 

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15:00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem. 

Projekt je realizován s finanční podporou Hl. m. Prahy. – projekt Praha 3 sousedská 2023 – cyklus komunitních akcí na Praze 3.