Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: PUNKT

So 10. 06. 2023
15:00 | sál

PUNKT je smíšený pěvecký sbor, který vznikl v rámci studentské iniciativy na Pražské konzervatoři. Jejich původní cíl provádět skladby svých spolužáků se brzy rozšířil o repertoár dalších soudobých skladatelů tvořících v nejen České republice a ten jim posléze přinesl mezinárodní renomé. V současné době se sbor stále soustředí na soudobou hudbu a zároveň do svého repertoáru zařazuje i vybrané starší skladby nebo úpravy lidových písní. Vedle koncertní činnosti se Punkt od roku 2017 účastní českých i mezinárodních soutěží. První ceny si odvezl z Bosny a Hercegoviny, Belgie ad. Na koncertě cyklu Hudba o Třetí sbor představí časem prověřený repertoár i nově nazkoušené skladby.  

PROGRAM

Ave Maria – Josu Elberdin (1976)

Prayer to Our Lady of the Divine Love – Michał Malec (1995)

O sacrum convivium – Olivier Messiaen (1908–1992)

Veni creator Spiritus – Haštal Hapka (1997)
Miriam Minková – housle
Jan Petrov – violoncello

cyklus O vodě (Čtyři lyrické básně Antonína Sovy pro komorní smíšený sbor) – Mark Karpilovskij (1993)

1. Rybníky
2. Olše (sólo: Illia Bessarab)
3. Potoky
4. U řek

Otázky (z Cyklu písní pro smíšený sbor na slova Jana Skácela) – Darja Kukal Moiseeva (1998) / PREMIÉRA

Sagastipean – Javier Busto (1949)

Ave Maris Stella – Anna Rocławska-Musiałczyk (1987)

Sbormistr: Igor Karpilovskij

VSTUPENKY

Lze zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.