Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Quasi Trio

So 13. 05. 2023
15:00 | sál

Pražské Quasi Trio se vloni proměnilo z klasického klavírního na stávající klarinetové trio. Všichni tři členové – David Šimeček (klarinet), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír) – jsou absolventy pražské HAMU, mají za sebou zkušenosti ze zahraničí a úspěchy z mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů. Na koncertě zahrají Trio Es dur, op. 27 Františka Škroupa, Nachtstück německého skladatele Jörga Widmanna a Fantasy Trio, op. 26 polsko-amerického skladatele Roberta Muczynskiho. Koncert je vhodný pro milovníky klasického repertoáru i soudobé komorní tvorby. 

PROGRAM
L. van Beethoven: Trio b dur, op. 11
Zdeněk Fibich: Selanka, op. 16
G. Cassadó: Suita pro violoncello: Preludio-Fantasia
J. Widmann: Nachtstück
G. Fauré: Trio d moll, op. 120

VSTUPNÉ
Lze zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.