Atrium Žižkov logo

Hudba, slovo a cit: Irena a Vojtěch Havlovi a Vladimír Javorský

Čt 07. 04. 2022

19:30

Známý filmový i divadelní herec Vladimír Javorský bude recitovat poezii, kterou má rád a která ho provází celým životem  Františka Hrubína, Jiřího Ortena, Jana Skácela, Jakuba Demla či japonského básníka Kobajaši Issy. Hudebně jej doprovodí Irena a Vojtěch Havlovi vlastními skladbami pro violoncello a piano, violu da gamba, čtyřruční piano, čtyřruční varhany, ale i zpěvem básní i vlastních textů Ireny Havlové. Koncert bude mít podobu improvizačního dialogu a úvodem se můžete těšit na krátkou besedu s umělci o jejich vztahu k hudbě, slovu a poezii.

DURATA 90 minut
VSTUPNÉ: 250 Kč / STUDENTI 200 Kč, SENIOŘI, ZTP a ZTP/P 150 Kč

HUDBA, SLOVO A CIT
Nová koncertní řada Atria na Žižkově “Hudba, slovo a cit“ akcentuje propojení žánru melodramu, hudby a poesie. V rámci této řady jsme ke spolupráci přizvali renomované hudebníky, kteří doprovodí přední české herce: Taťjanu Medveckou, Vladimíra Javorského nebo Jaromíra Medunu. Prostor dostanou také mladí skladatelé a interpreti, a to vybraní finalisté Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha v kompozici melodramů. Koncertní řada tak nabídne jak klasické pojetí koncertního melodramu v díle Enoch Arden od Richarda Strausse nebo během večera s českým koncertním melodramem, na jehož dramaturgii se podílela Společnost Zdeňka Fibicha, tak i částečně improvizované hudebně-poetické vystoupení Ireny a Vojtěcha Havlových, kteří budou doprovázet přednes Vladimíra Javorského.

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni