Atrium Žižkov logo

INCONTRO MUSICALE

Ne 04. 06. 2023
19:00 | koncert | sál

Hudební setkání čtyř výrazných hudebních osobností, v jehož pozadí se splétá několik generací rodinných vazeb violisty Jakuba Zichy a mezzosopranistky Ivany Milek. Tandem bratrance a sestřenice, jejichž hudební dráhy se poprvé prolnuly na půdě Státní Opery v Praze v roce 2000, v Atriu doprovodí klavíristka Angela Maria Stoll (DE) a houslista Karel Valsson (ISR). 

Ivana Milek (CZ/DE): mezzosoprán
Angela Maria Stoll (DE): klavír 
Poprvé spolu účinkovaly v berlínské Kulturstall Schloss Britz během operního galakoncertu. Od roku 2014 tvoří koncertní tandem a provedly společně, převážně na německých koncertních pódiích, nejen významné komorní cykly autorů a autorek jako Gustav Mahler, Alma Mahler, Richard Strauss, Hector Berlioz, Johannes Brahms, ale také operní kusy jako například Bizetovu Carmen. 

Jakub Zicha (CZ): viola
Jakub Zicha je pravidelným členem porot mezinárodních soutěží, dlouhodobě se také věnuje hudební režii. Od roku 2000 pedagogicky působí na Pražské konzervatoři a od roku 2004 spolupracuje s činohrou Národního divadla v Praze, pro kterou hudebně připravil několik inscenací (Naši furianti, Vladařka závist aneb Zahradníkův pes, Zvony, Bláznivý den aneb Figarova svatba). V letech 2011–2019 byl asistentem sbormistra Pražského filharmonického sboru a od roku 2014 spolupracuje jako dirigent s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, od roku 2019 zde působí také na postu sbormistra operního sboru.  

Karel Valsson (ISR): housle
Karel Valsson má na svém kontě vystoupení po celé Evropě, spolupracoval s hudebníky jako Mstislav Rostropovich, Shlomo Mintz a Gilles Apap. Je tvůrcem a producentem hudby pro divadlo i film, spolupracuje také na nahrávkách pro rozhlas, televizi a gramofonová vydavatelství. V současnosti žije v Norsku, kde je vedle úspěšné houslové kariéry rovněž vyhledávaným pedagogem. 

VSTUPNÉ 300 KČ / STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 180 KČ, 80 MIN 

POŘÁDAJÍ ULRICHT PRODUCTION & ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ.