Atrium Žižkov logo

JAN PETROV | koncert nejúspěšnějšího českého violoncellisty 16. ročníku Mezinárodní violoncellové soutěže Jana Vychytila

Po 17. 06. 2024
19:00 | koncert | sál
JAN PETROV je vynikající, úspěšný mladý violoncellista, odměněný již za své umění množstvím ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Jeho čerstvým úspěchem je účast na masterclassu prof. Petera Brunse v Německu, kam byl z mnoha studentů z celého světa pozván na základě zaslaných nahrávek a v silné konkurenci uspěl a byl vybrán i pro vystoupení s orchestrem. Již třetím rokem studuje ve třídě violoncellisty a pedagoga Tomáše Strašila na Pražské konzervatoři. Jeho talent, píle a cílevědomost jsou ohromující. Janova práce je konzistentní a pravidelná, soustředěně se věnuje systematickému rozšiřování svého repertoáru.

Klavírní spolupráce se ujme jeden z nejlepších klavíristů své generace Stanislav Gallin, nositel mnoha ocenění z národních a mezinárodních soutěží, zakládající člen Orbis Tria. Od roku 2009 působí na pražské Akademii múzických umění jako odborný asistent na katedře klavírní spolupráce.

Na programu koncertu jsou perly violoncellového repertoáru, zazní skladby Francoise Francoeura, Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna a Johannesa Brahmse.

● koncert ● vstupné dobrovolné ● 120 min ● sál