Atrium Žižkov logo

VYPRODÁNO – Kalle with the acoustic band

St 13. 10. 2021

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl představí 13. října od 19:30 svojí aktuální desku Songs with the Acoustic Band v rozšířené šestičlenné akustické sestavě ve výjimečném prostoru kaple Atria na Žižkově.

Na koncertě místo pedálových efektů, kytarových smyček a bicích samplů uslyšíte klasické akustické nástroje čítající akustickou kytaru, basu, bicí, harmonium, violoncello a zpěv v souhře, která si zachovává post-rockovou atmosféru živých koncertů dvojice Kalle a zároveň odhaluje nový rozměr skladeb. Kapelu Kalle (Veronika a David Zemanovi) na koncertě doplní Václav Chalupský (Chalupski), Vít Heřmánek (5stl, Náv, Nod Nod), Simona Poustková a Linda Štencová.

Kalle jsou táborská dvojice Veronika a David Zemanovi. Jejich společné začátky se datují od roku 2007, kdy spoluzaložili indie-rockovou skupinu Veena a nedlouho na to k ní přidali další hudební projekt Nod Nod. Od roku 2013 začali postupně koncertovat jen ve dvou pod názvem Kalle a následně vydali debutové album Live from the Room. Jejich prvotina i přes svou lo-fi povahu vyvolala na české alternativní scéně rozruch a obdržela cenu Anděl v kategorii alternativa 2014. Druhé album Saffron hills dvojice vydala po třech letech a Kalle na ní své intimní pojetí slow-core dotáhli do dokonalosti a k další ceně Anděl 2017, se jim podařilo ještě přidat cenu hudební kritiky Apollo. Od roku 2018 Kalle občas koncertují v akustickém šestičlenném podání. Tento projekt završili vydáním alba Songs with the Acoustic Band v roce 2020.

♪ Stones live https://youtu.be/kvMmfCXNsJo
♪ Album SwtAB https://youtu.be/VkBii16wTnA
♪ Radio Wave Karanena session https://www.youtube.com/watch?v=mj0o19C6O8o

VSTUP 250 Kč / STUDENTI 200 KČ / SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 150 KČ, 90 MINUT

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na základě mimořádných opatření platí pro účast na našich akcích tyto podmínky.

Při vstupu je nutné se prokázat:

  • negativním PCR testem, který je starý maximálně 7 dní od odběru
  • antigenním testem, který je starý maximálně 72 hodin od odběru
  • dokladem o nákaze v posledních 180 dnech
  • certifikátem o absolvování druhé dávky očkování, od které uplynulo nejméně 14 dní
  • certifikátem o absolvování jednodávkového očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dní

Dále vás prosíme o dodržování 3R:

  • myjte si ruce
  • noste respirátory
  • dodržujte rozestupy

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují. Mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.