Atrium Žižkov logo

Khoiba + Support Tokyo Drift

Čt 31. 03. 2022

19:30

Khoiba, kapela Emy Brabcové a Filipa Míška, která se znovuzrodila z výrazné klubové scény nového milénia, vydala v roce 2019 roce novou eponymní desku. Moře melancholických ploch protínají intimní ruchy, křehká elektronika a éterický vokál Emy Brabcové otvírají další část vlastního vesmíru alternativní hudby, atmosférické popové produkce zahalené v tajemné elektronice s triphopovým tempem a pozitivními emocemi. Pozorné posluchače Khoiba odmění pozitivními ale silnými emocemi na pozadí melancholického soundu.

Khoibu založili v roce 2002 zpěvačka Ema Brabcová a kytarista a klávesista Filip Míšek. Díky dokonalému souladu elektroniky, melodických kytar a skvělému zpěvu se brzy stala senzací klubové scény. Svoji pozici stvrdila v roce 2004 debutovým albem Nice Traps a o tři roky později jeho následovníkem Mellow Drama. Na vrcholu své kariéry se Khoiba rozešla, Ema Brabcová se začala věnovat kapele Luno a Míšek sólovému projektu Dikolson. Na začátku roku 2017 však ohlásila Khoiba plánovaný návrat na scénu. Jeho prvním signálem byl nový singl Stoke the Fire a vrcholem zatím velmi sporadického koncertování obnovené kapely bylo vystoupení před americkými Grizzly Bear v pražském Roxy.

Projekt Tokyo Drift Pavly Bastlové driftuje napříč zvuky a žánry a mísí v sobě prvky folku, elektroniky a mutace echa současného hyperpop soundu. Tokyo Drift je hypnotická jízda postavená v první řadě na křehkém, ale sonicky dominantním hlase. K skladbám naživo přistupuje performativně, reinterpretuje je a nabízí nové způsoby uchopení svých kompozící.

VSTUPNÉ: Plné: 250,-/Studenti: 200,-/Senioři, ZTP a ZTP/P: 150,-
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni