Atrium Žižkov logo

Komorní řada: Bennewitzovo kvarteto

Út 11. 04. 2023
19:30 | sál

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Komorní soubor se již od svého vzniku v roce 1998 těší skvělému renomé nejen u nás, ale také na mezinárodní scéně. Kritici i posluchači oceňují na hře Bennewitzova kvarteta ušlechtilý tón, vyvážený zvuk a hlavně dokonalou souhru.

Program

Joseph Haydn: Smyčcový kvartet G dur, op. 17, č. 5
Viktor Ullmann: Smyčcový kvartet č. 3
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet C dur, op. 61

Cyklus lze zakoupit i jako ABONMÁ zahrnující slevu na vstupenky, uvítací přípitek a garantované místo v sále – zde.

• Plná cena abonmá 1200 KČ
• Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 KČ

Jednotlivé vstupné 350 KČ / 250 KČ – pro nákup použijte formulář níže.

KOMORNÍ ŘADA
garant: Guarneri Trio Prague

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety.
Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály.
A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

První ročník komorní řady zahájí špičkové těleso mezinárodního rozměru, které je zároveň jejím garantem – Guarneri Trio Prague. Soubor před nedávnem oslavil třicet pět let koncertní činnosti v původním složení a sestavil pro vás pestrý hudební výběr.

V rámci jednotlivých koncertů tak zazní jak kánonická díla triové a kvartetní literatury, tak multižánrový program od klasiky po argentinské tango a jazz, autorský repertoár či kompozice nesoucí silné sdělení perzekuovaných židovských skladatelů. Vystoupí přední české ansámbly, jako je doma i v zahraničí oslavované Bennewitzovo kvarteto či populární Epoque Quartet. Posluchači uslyší také představitele mladší generace – houslistu Milana Al- Ashhaba, jenž zahraje s pianistou a skladatelem Adamem Skoumalem. Můžete se těšit na brilantní virtuózní hru všech účinkujících, která slibuje výjimečný hudební zážitek.