Atrium Žižkov logo

Komorní řada: Guarneri Trio Prague

Út 11. 10. 2022

19:30

Koncert Guarneri Trio Prague, patronů nové komorní řady Atria, nabídne zcela výjimečné vystoupení plné expresivity. Dnes již legendární soubor působí na mezinárodní scéně déle jak 35 let, během nichž se vyprofiloval k jedinečné umělecké zralosti, která zazní v barokním sále Atria druhé říjnové úterý.

Trio je odbornou veřejností pravidelně řazeno k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu, a to již od jejich prvních úspěchů. Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech, v důležitých hudebních centrech a je zváno na rozsáhlá koncertní turné po celém světě. 

V roce 2020 bylo Guarneri Trio Prague vyznamenáno prestižní výroční cenou Nadace Bohuslava Martinů za celosvětovou reprezentaci a propagaci skladatelova díla.

Program

Joseph Haydn: Klavírní trio G dur, č. 1, Hob.XV:25
Ludwig van Beethoven: Klavírní trio D dur, op. 70, č. 1, „Trio duchů“
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Klavírní trio d moll, op. 49, č. 1

90 MIN

Jednotlivé vstupné 350 KČ / STUDENTI, SENIOŘI ZTP A ZTP/P 250 KČ – pro nákup použijte formulář níže.

 

Cyklus lze zakoupit i jako ABONMÁ zahrnující slevu na vstupenky, uvítací přípitek a garantované místo v sále – zde.

• Plná cena abonmá 1200 KČ
• Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 KČ

 

KOMORNÍ ŘADA
garant: Guarneri Trio Prague

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety.
Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály.
A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

V rámci jednotlivých koncertů tak zazní jak kánonická díla triové a kvartetní literatury, tak multižánrový program od klasiky po argentinské tango a jazz, autorský repertoár či kompozice nesoucí silné sdělení perzekuovaných židovských skladatelů. Vystoupí přední české ansámbly, jako je doma i v zahraničí oslavované Bennewitzovo kvarteto či populární Epoque Quartet. Posluchači uslyší také představitele mladší generace – houslistu Milana Al- Ashhaba, jenž zahraje s pianistou a skladatelem Adamem Skoumalem. Můžete se těšit na brilantní virtuózní hru všech účinkujících, která slibuje výjimečný hudební zážitek.