Atrium Žižkov logo

Koncertní sál

Někdy je tu slyšet klavír, jindy varhany. Někdy se tu zpívá a jindy pořádají koncerty vážné hudby i jazzu. V zrekonstruované barokní kapli se od roku 2016 uzavírají také sňatky.

Template

Koncertní klavírní řada pro rok 2022 provede posluchače především klasickou klavírní tvorbou,  chybět ovšem nebude ani exkurz do světa jazzu.

Martina Kasíka nemusíme publiku Atria dlouze představovat. Náš častý host a přední osobnost české klasické hudební scény zahájí cyklus společně se svou ženou Kristinou Kasíkovou repertoárem pro klavír na čtyři ruce. Nestor jazzové scény sedmdesátiletý jubilant Milan Svoboda se představí jako sólový hráč, ale také v duu s vibrafonistou Radkem Kramplem. Pozvání do Atria přijala vynikající polská pianistka mladé generace Maria Gabryś–Heyke, která je ceněna pro svou bohatou hudební zkušenost získanou během studií na Akademii Fryderyka Chopina ve Varšavě, na Vysoké hudební škole ve švýcarském Luzernu a basilejské Schola Cantorum Basiliensis (hra na pianoforte). Závěrečný recitál bude patřit osmadvacetiletému pianistovi Marku Kozákovi, který má již na svém kontě četné spolupráce s předními českými orchestry, pravidelně koncertuje v zahraničí a je laureátem nejprestižnějších klavírních soutěží, jako je soutěž Gézy Andy v Curychu (2021).

Koncerty:

27. 1. 2022 – Martin Kasík a Kristina Kasíková
21. 4. 2022 – Milan Svoboda
29. 9. 2022 – Maria Gabryś-Heyke
24. 11. 2022 – Marek Kozák