Atrium Žižkov logo

Křest knihy a výstava fotografií – Jak vychovat chlapce (Veronika Kořínková, Pavel Kořínek)

St 19. 06. 2024
17:00 | křest | sál

Slavnostního uvedení knihy rozhovorů se zúčastní někteří z aktérů knihy: Pavel Pafko, Arnošt Goldflam, Michal Horáček, Michael Kocáb a další. Kmotry knihy budou herečka Sarah Haváčová a herec Ondřej Vetchý, o hudební doprovod se postará Igor Orozovič.  

V roce 2018 se Veronice Kořínkové změnil život. Manžela jí odvezla sanitka do nemocnice a ona zůstala doma sama se dvěma malými syny. Starala se o ně, radovala se s nimi i smutnila a přitom přemýšlela – jak takové človíčky vychovávat, aby se z nich stali dobří lidé, moudří, zodpovědní a laskaví dospělí muži? Napadlo ji zeptat se na to mužů, kterých si váží a jsou jí inspirací, nejen svými profesními úspěchy, ale i charakterem. Vyptávala se jich na všechno, co je formovalo: jejich dětství, rodiče, vzdělání, kulturní vzory i vztah k víře. Výsledkem je fascinující kniha rozhovorů s Janem Sokolem, Pavlem Pafkem, Karlem Schwarzenbergem, Jiřím Drahošem, Michalem Horáčkem, Arnoštem Goldflamem, Petrem Pithartem, Tomášem Sedláčkem a Michaelem Kocábem. Nakonec se k projektu připojil i muž, kvůli kterému vznikl. Manžel Pavel pořídil do knihy fotografie, a všechny zpovídané tak ještě víc přiblížil.  

Veškeré autorské honoráře z knihy Jak vychovat chlapce budou věnovány na konto Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze.

● literatura vstup zdarma ● 120 min pořádají nakladatelství Argo a Atrium Žižkov ● sál