Atrium Žižkov logo

Křest Aid Kid – Cinematographer’s Journal

Po 09. 12. 2019

Producent a skladatel Aid Kid, vlastním jménem Ondra Mikula, vydává svoje druhé album Cinematographer’s Journal. Deska vychází na labelu Bigg Boss a je zároveň soundtrackem k filmu “Jaroslav Kučera – Deník” režiséra Jakuba Felcmana. A právě tvorba kameramana Kučery zde posloužila jako tvůrčí inspirace – na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

V žižkovském Atriu Aid Kid desku pokřtí a zahraje na živo.
Hosté:
Piáno Libánský (fb: pianolibansky)
Jiří Libánský se dlouhodobě věnuje klavírním experimentům a improvizacím a proplouvá žánry a hudebními tělesy. Výrazně se zapsal do povědomí spoluprací s Tomášem Dvořákem (Floex) a Filipem Míškem (KHOIBA) v improvizačním triu Orlak. S Aid Kidem se potkali například v kapele Děti mezi Reprákama a spolupracoval i na desce Cinematographer’s Journal.
Mazoch (fb: mazoch.music)

Petr Mazoch (1987) je skladatel a pianista žijící v Praze. Vytváří křehké i dramatické instrumentální motivy, jejichž centrem je piano, které kombinuje s dalšími nástroji (kytara, xylofon, harmonium, toy piano) nebo ambientními loopy. Ve své tvorbě reflektuje současné tendence elektro-akustické ambientní hudby, improvizace s postupy klasické skladby. V poslední době spolupracuje s vokálistkou Annou Ruth a dalšími (Jono Heyes, Anna Štěpánová).

O světelný design večera se postarají Pavla Beranová & Eliška Kociánová.
Vstupné na místě 290 Kč, předprodej 250 Kč / pro studenty a seniory 150 Kč

POKLADNA OTEVŘENA VŽDY V ÚTERÝ OD 11 DO 19 HOD A VŽDY HODINU PŘED AKCÍ

Pořádá Aid Kid a Big Boss v koprodukci se Za Trojku