Atrium Žižkov logo

Kytkobraní – Lokální pěstitelství

Ne 21. 05. 2023
13:00–18:00 | zahrada

Přijďte se potěšit výpěstky a diskutovat o výzvách, které lokální pěstitelství přináší. V debatě moderované Ondřejem Šebestíkem (Podhoubí) vystoupí Alexandra Střelcová (Haenke, Plantlovers), Jolana Teuberová (Platforma Výkvět) a Alena Wranová (AMPI).

Na programu nebude chybět ani tradiční květinový swap, květinová poradna, prodej výrobků lokálních pěstitelů, workshop vázání řezaných květin nebo květinové beaty Dj Koxoye.

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy. 

~ vstupné dobrovolné ~

~ workshop je zpoplatněn (150/200Kč/os) a je nutná předchozí registrace, viz níže ~

 

PROGRAM

13:30–17:00  WORKSHOP VÁZÁNÍ KOMBINOVANÝCH KYTIC

Chtěli byste přivítat barevné jaro u sebe doma? Máme pro vás návrh, jak strávit den na čerstvém vzduchu a odnést si kousek slunečné nálady s sebou do vázy. Zveme vás na workshop vázaní kombinovaných kytic, které budou hýřit barvami a oživí váš interiér. Můžete si vytvořit malou či větší kytici z lučního kvítí a dřevin společně s řezanými květinami od lokálních dodavatelů – Green Decor. Uvázat si tuhle dekoraci potrvá přibližně 20-30 min.

  • Kapacita workshopu je omezena na 50 osob /maximálně 10 osob na jeden časový úsek (13:30/14:00/15:30/16:00/16:30).
  • Své místo a typ kytice si prosím rezervujte na goout.cz
  • Minimální věk tvůrce/či tvůrkyně je 10 let.
  • Cena za příspěvek na materiál: Malá kytice 150 Kč /Velká kytice 200 Kč
  • odkaz na koupi workshopu najdete níže!

 

15:00–16:00  DEBATA LOKÁLNÍ PĚSTITELSTVÍ + Q&A

Odkud pocházejí květiny, které jste dostali k svátku? Z jaké dálky k nám cestovala monstera zdobící obyvák, kdo vypěstoval brambory, které máme dnes k večeři? Na jarním Kytkobraní se zaměříme na lokální pěstitele  a podíváme se na ně pěkně z blízka! Na debatě moderované Ondrou Šebestíkem (Radio Wave, podcast Podhoubí) s hostkami probereme lokální pěstitelství řezaných a pokojových květin a zemědělských rostlin a plodin. Mezi hosty zasedne Alexandra Střelcová, autorka knihy Plantlovers. Neviditelná botanika městského prostředí a zakladatelka Haenke, Jolana Teuberová, zakladatelka projektu Platforma Výkvět nebo specialistka na lokální zemědělství z AMPI Alena Wranová.

 

PO CELOU DOBU AKCE (13:00 – 18:00)

SWAP – KYTKU ZA KYTKU

Tradiční výměna pokojovek i jiných rostlinek. Přestaly vás bavit kousky, co máte doma nebo měla vaše pillea miminka? Doneste je a občerstvěte svou domácí džungli!

KVĚTINOVÉ PORADENSTVÍ

Nevíte si s vaší květinou rady a už jste vyzkoušeli úplně všechny rady z internetů? Přijďte k nám a zeptejte se Josífka nebo paní Alenky, odborníků nejen na pokojové rostliny, ale i jejich škůdce.

ČESKÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ SVAZ a časopis ZAHRÁDKÁŘ

Odborný poradní orgán se zaměřením na pěstování zahradních, ale i domácích rostlin a navíc si tu můžete prolistovat aktuální, ale i starší čísla časopisu Zahrádkář a najít tak inspiraci pro své další zahradní projekty.

KPZ poradna
– poradna, propagace aktivit AMPI a KPZkoALICE – česká národní síť komunitou podporovaného zemědělství a prostor pro sdílení zkušeností a vzájemnou podporu aktérů místních potravinových iniciativ.
– Na stánku vás po debatě po 16:00, ale možná i před ní přivítají Šárka Krčílková a Alena Wranová

DJ KOXOY

Odpoledne na zahradě již tradičně svými květinovými beaty ozdobí DJ Koxoy.

 

NA MÍSTĚ SI MŮŽETE POŘÍDIT:

PRAŽSKÉ MICROGREENS

Microgreens nejvíc lokálně jak to jen jde! Praguegreens z Polské ulice na Praze 2 budou na místě prodávat ty nejlepší microgreens a zájemcům rádi předají informace o jejich pěstování.

BYLINKY ZE SEMIC

Oblíbení bylinkáři, které znáte nejen z trhu na Jiřáku do Atria přivezou nejen své bylinky, ale i sazeničky!

ŽIVICOVÉ ŠPERKY  „ZASNENOSTI“

Živé kvítí zalité v čiré pryskyřici. Šperky jsou vyráběny ručně za pomoci lité techniky z epoxidové pryskyřici. Každý šperk je jedinečný a originální stejně tak, jako příroda. K dostání budou prsteny a náušnice pro všechny, kteří milují přírodu tak jako jejich autorka.

KNIHA Plantlovers. Neviditelná botanika městského prostředí

Možnost zakoupit poslední kusy této svkvělé knihy. A možná se vám podaří získat i podpis autorky Alexandry Antih Střelcové!

PŘESAZOVACÍ PODLOŽKA Z ATRIA

U vstupu bude opět možné zakoupit omezené množství přesazovacích podložek vytvořených z našich starých bannerů.
Férová cena 250 Kč/ks.

Akce je organizována za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy.

 

VSTUPNÉ: dobrovolné. Workshop vázání květin je zpoplatněn.