Atrium Žižkov logo

Léto s kovbojem: Člověk krve a Šimanský & Niesner

Čt 01. 07. 2021

Letní koncertiáda na Žižkovském letovisku se rozjíždí pozvolna, ale o to s větší naléhavostí. První letní koncert zasáhne srdce každého kovboje! Na Žižkovském letovisku v zahradě Atria na Žižkově se 1. července od 18:30 představí Šimanský & Niesner se svým kytarovým primitivismem šmrncnutým českým country folkovým romantismem a stříbrnoskalický písničkář Člověk krve ve svých písních povypráví příběhy krajin, které potkává na vandrech a poutích svou milovanou krajinou. Těšte na dva hudební projekty, které operují s kytarou stejně obratně, jako kovboj Hanzlík s proutkem na louce s krávami.

Šimanský & Niesner

Americký primitivismus šmrncnutý českým country folkovým romantismem. V dubnu 2019 Tomáš s Jakubem vydali svůj debut Tance neznámé (Stoned to Death Records 2019) a nyní společně finišují novou desku. Čistý zvuk dvou akustických kytar, volnost, repetitivnost, hravost a kytarové chuligánství. Na živo hit nekonečně hvězdných nocí, vzpomínka na léto, které ještě neskončilo…

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/tance-nezn-m

https://www.youtube.com/watch?v=spLc0pXkCJE

Člověk krve

Upřímný projev, jeden hlas, jedna kytara, jeden člověk, jedna krev. Působivé texty jako intimní básnické obrazy každodenní reality. Pocta písničkářství pro všechny krevní skupiny. Stříbrnoskalický písničkář Jan Senft vypráví příběhy krajin, které potkává na vandrech a poutích svou milovanou krajinou. Člověk krve byl za svůj debut V kuchyni (Divnosti, 2020) nominován na objev roku hudebních cen Vinyla 2020.

►vstupné 150,-/100,- senioři, ZTP/P
►Koncert bude probíhat na letní scéně Žižkovského letoviska, tedy na zahradě Atria na Žižkově