Atrium na Žižkově

Neboj, neboj! Interaktivní výstava o strachu a o tom, proč se ho nebát

St 23. 11. 2022
14:00–19:00 | Galerie

Se strachem se rodíme a potkáváme ho celý život. Je v zájmu nás všech, abychom se jako společnost naučili o svoje obavy zajímat, abychom se s nimi naučili zacházet a dokázali je se svými blízkými sdílet. Strach není ostuda. A není to ani nástroj. Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek. 

Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně fenomén strachu z různých úhlů pohledu. 

Neboj, neboj! je interaktivní výstava pro malé i velké. Představuje nejrůznější podoby našeho strachu, důvody, kde se bere a jak se s ním vypořádat. Neboj, neboj! otevírá témata emocí v rodině, ve škole, ve městě, v přírodě, nebo i těch zcela iracionálních, které však k životu také patří. 

Výstava se inspiruje stejnojmennou úspěšnou knihou, jejímiž autory jsou Milada Rezková, Lukáš Urbánek a Jakub Kaše. 

K výstavě bude připraven edukační program pro školní skupiny, který povedou zkušení lektoři. Pokud máte o program zájem, kontaktujte nás prosím na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz. 

VSTUPNÉ ZDARMA 

Fotokredit: Dita Havránková