Atrium Žižkov logo

Otevřená výzva: Nejkrásnější místo na světě

Út 05. 01. 2021

Jak vypadá nejkrásnější místo na světě? Je to ostrov v Tichomoří, zasněžené pláně Antarktidy, Disneyland nebo jen zahrada na vaší chalupě? Nebo váš rodný dům? Město, kam jste se přestěhovali? Jak si takové místo představuje emigrant žijící většinu života v zahraničí, odsouzený ve věznici, děti z dětského domova nebo klienti domova seniorů? A není takovým nejkrásnějším místem na světě náhodou Žižkov?

Do výstavního projektu v Galerii Atrium se může zapojit každý. Najděte své „nejkrásnější místo na světě“ a jeho popis nám pošlete. Váš popis bude zařazený mezi výpovědi ostatních a stane se součástí výstavy!

Jak na to?  

  • ONLINE: Pošlete nám text popisující vaše nejkrásnější místo na světě elektronicky na adresu galerie.atrium@zatrojku.cz. Popis (Word, PDF) by neměl přesáhnout 2 500 znaků. Připojit můžete i obrázek.
  • OFFLINE: Zastavte se u nás v Atriu od pondělí do pátku 10.00 – 17.00, nebo v Informačním centru Prahy 3, vyzvedněte si originální papír s potiskem a vyplněný nám ho na jedno z míst zase vraťte. Jak papír vyplnit? Na přední stranu napište text (na výšku) popisující vaše nejkrásnější místo na světě. Na zadní stranu (také na výšku) namalujte obrázek. Budeme rádi, když svůj text podepíšete, případně přidáte informace o sobě, ale není to podmínkou.
  • PRO ORGANIZACE: Chcete do otevřené výzvy zapojit váš spolek či organizaci? Napište nám na galerie.atrium@zatrojku.cz a domluvíme se, kolik a jak vám originální papíry předáme.

Vaše nejkrásnější místa nám posílejte v průběhu výstavy do 31. květa 2021. Moc se na ně těšíme.

Výzva k zapojení je určena také základním a mateřským školám. Informace pro zapojení žáků najdete ZDE.

Galerie Atrium