Atrium Žižkov logo

Playing Divas – Bára Zmeková

Čt 04. 11. 2021

Skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Bára Zmeková zahraje se svými přáteli a skvělými muzikanty Ninou Marinovou (housle), Michalem Mihokem (akordeon) a Ondřejem Vychodilem (basklarinet) v Atrium 4. listopadu od 19:30.

Do povědomí posluchačů se Bára Zmeková dostala v roce 2013, kdy vyhrála soutěž 1BAND2PLAY, objevila se na stagi festivalu Colours of Ostrava a vydala své debutové album Ještě kousek. Svou pozici na české alternativní hudební scéně potvrdila vydáním svého druhého alba LUNAVES (2019, Tranzistor label), které si získalo nejen místo na prvních příčkách výročních hitparád Radia 1 nebo Proglasu a zařadilo se mezi hudební počiny roku v magazínech Headliner či MusicServer, ale také Báře přineslo nominace na cenu Hudební akademie populární hudby Anděl ve dvou hlavních kategoriích – Sólová interpretka a Objev roku. O tom, že album Lunaves není jen kvalitní nahrávkou, Bára se svou kapelou přesvědčila také odbornou mezinárodní porotu festivalu Czech Music Crossroads, když si z přehlídky odnesla cenu diváků i odborné poroty, a následně byla vybrána, aby reprezentovala českou hudební scénu na největší mezinárodní přehlídce world music WOMEX 2020.

Playing Divas
6 žen. 6 výjimečných umělkyň na pomezí žánrů.
Programová sekce Playing Divas představí šest hudebnic, jejichž společným jmenovatelem je svébytná autorská vize. Jedná se o vynikající interpretky na poli instrumentální hudby, jež si pro své komplexní sebevyjádření vybraly také zpěv. Nebojí se fůzovat žánry, experimentovat nebo posouvat možnosti svých nástrojů. Vůdčí osobnosti české alternativní hudební scény, z nichž některé odhalí nečekané polohy. V sérii letos zazní koncerty Never Sol, Amelie Siby, MarZ, Katty, Beaty Hlavenková či Báry Zmekové.
Tato série vznikla díky grantové podpoře Ministerstva kultury ČR a Státního Fondu kultury ČR.

VSTUP 250 Kč / STUDENTI 200 KČ / SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 150 KČ, 90 MINUT

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na základě mimořádných opatření platí pro účast na našich akcích tyto podmínky.

Při vstupu je nutné se prokázat:

  • negativním PCR testem, který je starý maximálně 7 dní od odběru
  • antigenním testem, který je starý maximálně 72 hodin od odběru
  • dokladem o nákaze v posledních 180 dnech
  • certifikátem o absolvování druhé dávky očkování, od které uplynulo nejméně 14 dní
  • certifikátem o absolvování jednodávkového očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dní

Dále vás prosíme o dodržování 3R:

  • myjte si ruce
  • noste respirátory
  • dodržujte rozestupy

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují. Mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.