Atrium Žižkov logo

Playing Divas – Katta

St 01. 12. 2021

Kattu si nespletete s žádnou jinou varhanicí. Svou hudbou otevírá nové světy. Je to nepřehlédnutelná, bosonohá hudebnice, andělsky éterická, i zemitě živelná. Dokáže vás vzít za srdce a vtáhnout do hudby přirozenou muzikalitou, dokonalou technikou hry, nesvázaností a konvencemi nepřefiltrovaným prožitkem. Ať už rozezní své elegantní, na míru vytvořené bílé varhany nebo usedne za milované varhany v kostele, dokáže svými koncerty uhranout publikum. Zve své posluchače na hudební pouť, která vede od Johanna Sebastiana Bacha až k jejím vlastním, zcela originálním skladbám. K varhanám přidává Katta svůj sytý, vroucí hlas. Dělá věci jinak, po svém a otevírá dveře do fascinujícího světa varhanní hudby všem bez rozdílu.

Začátek akce je v 19:30.

Program koncertu 

J.S. Bach: Toccata d moll “dórická” BWV 538

Katta: Vox Organi:Meditace I.Kyrie / Gospodi pomiluj Meditace II.Stabat Mater Dolorosa Slava vo vyšnich Bogu
 Agněče Bóžij
In ParadisumSlavkofBogorodice Djevo

 

 

Playing Divas

6 žen. 6 výjimečných umělkyň na pomezí žánrů.

Programová sekce Playing Divas představí šest hudebnic, jejichž společným jmenovatelem je svébytná autorská vize. Jedná se o vynikající interpretky na poli instrumentální hudby, jež si pro své komplexní sebevyjádření vybraly také zpěv. Nebojí se fůzovat žánry, experimentovat nebo posouvat možnosti svých nástrojů. Vůdčí osobnosti české alternativní hudební scény, z nichž některé odhalí nečekané polohy. V sérii letos zazní koncerty Never Sol, Amelie Siby, MarZ, Katty, Beaty Hlavenková či Báry Zmekové.

Tato série vznikla díky grantové podpoře Ministerstva kultury ČR a Státního Fondu kultury ČR.

VSTUP 250 KČ / STUDENTI 200 KČ / SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 150 KČ, 120 MINUT

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni