Atrium Žižkov logo

Playing Divas – MarZ

St 20. 10. 2021

MarZ je boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu. Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, mladé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. Na koncertě v Atriu na Žižkově 20. října od 19:30 Markétu doprovodí Štěpán Janoušek, trombónista a zpěvák, který působí na české hudební scéně v mnoha tělesech zaměřených na různé žánry. Svými neotřelými hudebními nápady a improvizací obohacuje Markétiny písně o další rozměr a rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými nástroji.

Markéta Zdeňková se hudbě věnuje od dětství, hrála především na kytaru a ve třinácti letech začala psát své první písně, vycházející z české písničkářské tradice. Pochází z hudební rodiny a věnuje se brazilské hudbě, jazzu i jiným žánrům, díky tomu je její hudební jazyk velice pestrý a zároveň svébytný. Důležitou částí její tvorby jsou lyrické, většinou české texty. Absolventka VOŠ Jaroslava Ježka dokáže svým hlasem i osobitým projevem promlouvat k různým generacím posluchačů, ať už vystupuje sólově nebo s dalšími muzikanty. Štěpán Janoušek taktéž studoval VOŠ Jaroslava Ježka, kde dnes i přes svůj mladý věk vyučuje. Společně s Markétou Zdeňkovou vydal v roce 2017 album Na rozcestí (Amplión records) a v rozšířené pětičlenné formaci vloni vznikla eponymní deska MarZ (Tranzistor).

Playing Divas

6 žen. 6 výjimečných umělkyň na pomezí žánrů.

Programová sekce Playing Divas představí šest hudebnic, jejichž společným jmenovatelem je svébytná autorská vize. Jedná se o vynikající interpretky na poli instrumentální hudby, jež si pro své komplexní sebevyjádření vybraly také zpěv. Nebojí se fůzovat žánry, experimentovat nebo posouvat možnosti svých nástrojů. Vůdčí osobnosti české alternativní hudební scény, z nichž některé odhalí nečekané polohy. V sérii letos zazní koncerty Never Sol, Amelie Siby, MarZ, Katty, Beaty Hlavenková či Báry Zmekové.

Tato série vznikla díky grantové podpoře Ministerstva kultury ČR a Státního Fondu kultury ČR.

VSTUP 250 Kč / STUDENTI 200 KČ / SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 150 KČ, 90 MINUT

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na základě mimořádných opatření platí pro účast na našich akcích tyto podmínky.

Při vstupu je nutné se prokázat:

  • negativním PCR testem, který je starý maximálně 7 dní od odběru
  • antigenním testem, který je starý maximálně 72 hodin od odběru
  • dokladem o nákaze v posledních 180 dnech
  • certifikátem o absolvování druhé dávky očkování, od které uplynulo nejméně 14 dní
  • certifikátem o absolvování jednodávkového očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dní

Dále vás prosíme o dodržování 3R:

  • myjte si ruce
  • noste respirátory
  • dodržujte rozestupy

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují. Mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.