Atrium Žižkov logo

Podpůrná skupina pro osoby zasažené válkou

Po 09. 05. 2022

Група підтримки постраждалих від війни

Skupina je určena pro dospělé klienty od 17 let, kteří prožili v životě traumatickou událost spojenou s válkou na Ukrajině.

Možná se potýkáte s některou z těchto obtíží:

– vracející se obrazy, pocity či myšlenky, které souvisí s tím, co jste zažili

– vyhýbání se tomu, co událost připomíná

– nepřiměřené reakce a prožívání ve zdánlivě běžných situacích

– problémy se zvládáním zátěžových (stresových) situací

– pocit nesmyslnosti života, zoufalství, beznaděje

– pocity strachu, bezmoci, úzkosti

– a jiné těžkosti promítající se do běhu života po proběhlé události

Co může skupina účastníkům přinést:

– prostor ke sdílení zkušeností

– možnost setkání

– prožitek empatické přijímající atmosféry

– zážitek bezpečného důvěrného místa

Skupina je polootevřená, maximální počet 20 účastníků. Doporučujeme pravidelnou účast na všech setkáních.

Podmínkou je věk nad 17 let a UA občanství. Na skupinu je možné s sebou vzít děti, pokud se na tom účastníci předem shodnou během prvního sezení.

Kdy: Jedná se o 5 sezení na 1,5 hodiny v květnu těchto termínech: 2. 5., 9.5., 16.5., 23.5, 30. 5. 2022. Vždy v čase 10:00 – 11:30 v prostorách kostelního sálu Atria na Žižkově, Čajkovského 12a.

Účast je zdarma.

Pokud vás nabídka oslovila, kontaktujte nás na email jana.gajova@zatrojku.cz a potvrďte svůj zájem o účast na prvním sezení – následně vám příjde potvrzení o rezervaci vašeho místa. Osobám, které se předem nezaregistrují, nemůžeme stoprocentně garantovat místo ve skupině, ale je možné zkusit přijít i bez předchozí registrace.

Kdo skupinu vede?

Mgr. Julie Lipská absolvovala psychologii na EPP v Paříži (nostrifikace FFUK), akreditovaný psychoterapeutický výcvik (PCA Institut), kurz v psychodynamické imaginativní traumaterapii, příprava k atestaci z klinické psychologie. Pracuje v Centru Alivio a na Psychosomatické klinice (individuální psychoterapie, psychodiagnostika a přednášková činnost). Dvacet let cvičí jógu a vede jógově terapeutickou skupinu.

Mgr. et Mgr. Adam Táborský vystudoval psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Absolvoval psychoterapeutický výcvik v Přístupu zaměřeném na člověka (PCA). V Psychiatrické nemocnici Bohnice pracoval na stacionáři pro poruchy osobnosti. Při PN Bohnice slouží na Centru krizové intervence. Založil projekt Terapie mezi stromy.

Za překlad do ukrajinštiny pro bono děkujeme Mie Ivászczenko.

[UA]

Група розрахована на дорослих клієнтів від 17 років, які пережили травматичні події, пов’язані з воєнним станом в Україні.

Можливо, у вас виникнуть деякі з цих труднощів:

– Повернення образів, почуттів чи думок, пов’язаних із тим, що ви пережили

– уникання того, що нагадує травматичні події

– неадекватні реакції та переживання в, здавалося б, нормальних ситуаціях

– проблеми з подоланням стресових ситуацій

– відчуття безглуздості життя, відчаю, безвиході

– почуття страху, безпорадності, тривоги

– та інші труднощі, що відображаються в житті після пережитих події

Що група допоможе учасникам:

– простір для обміну досвідом

– можливість зустрічі

– Допомога в пережиті важких ситуацій та їх прийняття

– Відчуття безпечного місця

Група напіввідкрита, максимум 20 учасників. Рекомендуємо регулярну участь у всіх зустрічах.

Умова – вік від 17 років, громадянство України. Дітей можна брати в групу, якщо учасники домовляться заздалегідь під час першого заняття

Коли:
5 сесій по 1,5 години в травні в наступні дати:
2 травня,
9 травня,
16 травня,
23 травня,
30 травня 2022 року.

Завжди з 10:00 до 11:30 в церковній залі Атрія на Жіжкові / ATRIUM na Žižkově,  вулиця Чайковскего 12а./ Čajkovského 12a

Участь у групі безкоштовна.

Якщо пропозиція вам сподобалася, зв’яжіться з нами за адресою jana.gajova@zatrojku.cz і підтвердьте свою зацікавленість у відвідуванні першого заняття – тоді ви отримаєте підтвердження бронювання місця. Ми не можемо на 100% гарантувати місце в групі людям, які не зареєструвалися заздалегідь, але можете спробувати прийти без попередньої реєстрації.

Хто очолює групу?

Юлія Ліпська закінчила  факультет психології в EPP в Парижі (нострифікація FFUK), акредитована психотерапевтична підготовка (PCA Institute), курс психодинамічної уявної травмотерапії, підготовка до атестації з клінічної психології. Працює в центрі Alivio та в психосоматичній клініці (індивідуальна психотерапія, психодіагностика та лекції). Двадцять років займається йогою та веде групу йога-терапії.

Адам Таборський вивчав психологію на факультеті соціальних досліджень  в Університеті імені  Масарика. Пройшов психотерапевтичний тренінг з підходу, орієнтованого на людину (PCA). У Богніцькій психіатричній лікарні  працював у  стаціонарі з розладами особистості. Наразі працює у богніцькій психіатричній лікарні  у Центрі кризового втручання. Заснував проект «Терапія серед дерев».

Переклад: Міа Іващенко