Atrium Žižkov logo

Pro (č) umění dětem – lektorský program výstavního projektu

Čt 09. 06. 2022

Z technických důvodů se dnešní dílna přesouvá na podzimní termín. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

16:00 – 17:00

Lektorované programy pro děti a jejich rodiče/nebo bez rodičů pro děti ve věku 8 až 12 let.

Součástí výstavy Pro (č) umění? jsou také lektorské programy pro děti.

Vezměte svoje děti na výstavu a svěřte je zkušené lektorce, která je v 60 minutách provede netradiční expozicí. Přítomnost rodičů není nutná, ale možná.

Co se bude na lekci dít? Lektorka se staršími dětmi bude problematizovat naši zkušenost, ale také konvence spojené s představou o umění. Vystavující autoři nás dovedou k otázkám o jeho povaze, podstatě nebo možnostech. Pokud v průběhu narazíme na estetický prožitek, odneseme si ho sebou zavěšený na velkém otazníku.

KAPACITA: 15x dítě + 15 x doprovod

Cena programu je 100 Kč/dítě. Doprovod 30 Kč.

Výstavní projekt Pro (č) umění

Musí být umění vždycky krásné? Můžu se v galerii smát? Co když mám umělecké střevo? V Galerii Atrium na Žižkově se otevírá interaktivní expozice.  Vezme Vás do zákulisí umělecké tvorby, odpoví na otázky, na které jste se báli zeptat a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti.

Na rozdíl od mnohých jiných výstav se na té naší můžete k uměleckým dílům přiblížit, pustit se s nimi do řeči a stát se součástí expozice. Edukační program k výstavě umožní dětem zažít, že tvorba a tvořivost nejsou pouze výsadou umělců, ale patří k člověku zcela přirozeně. Schopnost zvládnout nečekané situace budou ukazovat a učit díla těchto umělců: David Böhm, Jiří Franta, Krištof Kintera, Eva Jiřička, Kakalík, Daniela Krajčová, Aleš Novák, Rafani.