Atrium Žižkov logo

HLEDÁME NOVÝ TERMÍN!! Koncert: Talaqpo

Út 24. 11. 2020

Originální hudba kvartetu Talaqpo se pohybuje na pomezí world music, jazzu a soudobé hudby. Poslední album Totribes odkazuje na lidovou a klasickou hudbu indických států Orissa a Tamilnadu. Jejich nynější tvorba čerpá z cest po východní Africe a ze setkání s místními kmenovými komunitami v Ugandě, Tanzánii a Zambii. Inspirují se nejen poslouchanými rytmy a melodiemi, ale také terénními nahrávkami, rurálním prostředím a nasbíranými příběhy. V kolektivní tvorbě dávají prostor volné improvizaci i promyšleným aranžím, zejména pak individuálním pojetím jednotlivých hráčů, jejichž různorodý background rozkročený od jazzu, rocku, ambientu, klasické i experimentální hudby až po alternativu, nachází v kvartetu vyváženou synergii.

Speciálním hostem tohoto koncertu bude kontrabasista Luan Gonçalves. Skladby doplní živou kresbou a projekcí promítanou na zdi atria francouzský výtvarník Pilou Barge.

 

Obsazení:
Lucie Páchová /zpěv
Milan Jakeš / housle
Šimon Marek/ violoncello
Jan Chalupa/ bicí
hosté: Luan Gonçalves /kontrabas
Pilou Barge – živá kresba, projekce

Program skladeb:
názvy: Odek, Akahe, Nzali, Lobi, Chikuni, Bhairavi, Vasanta, Ulegulu, Dongria, Lanjia, Bonda, Paroja (autor všech skladeb : Lucie Páchová)

65 minut bez přestávky

Pořádá Za Trojku

212 Kč / 112 Kč senioři, studenti / 12 Kč studenti hudebních uměleckých škol