Atrium Žižkov logo

THE ORGANISTS – Bariel & TMA & Terezie Kovalová / Awakening (VYPRODÁNO)

St 08. 11. 2023
19:30 | sál

THE ORGANISTS je nová hudební série Atria Žižkov, kde hlavní roli hrají varhany, komorní prostor barokního kostela a nečekaná hudební spojení vybraných interpretů napříč žánry – od ambientu, přes pop až po temnější elektroniku.

~~~~~~~~~

V tuto chvíli je KAPACITA KONCERTU NAPLNĚNA. Pokud se uvolní ještě omezený počet vstupenek do prodeje, budou dostupné pouze na místě před koncertem. O této možnosti vás budeme včas informovat v události akce na facebooku.

~~~~~~~~~

Hudebník Tomáš Martínek (TMA), který stál u zrodu pražského komunitního labelu Bad Names a hudebník s láskou k prolínání elektronické hudby s analogovými syntezátory Jakub Baierl (Méta Monde, YOGA Kolektiv), spojili své hudební síly s violoncellistkou, zpěvačkou a učitelkou klasické hudby Terezií Kovalovou.

Na rozdíl od jiných společných vystoupení, kdy je kladen důraz na improvizaci, představí v Atriu v rámci série The Organists originální kompozice skládané během zkoušek přímo v prostorách Atria, kdy při skládání přímo reagují na to, jak prostor a varhanní zvuk ovlivňují jejich hudbu. Tento speciální set nazvali Awakening, tedy probouzení elementů / živlů / světla a posluchači se tak ocitnou přímo v procesu tohoto hudebního rituálu.

Od vystoupení můžeme očekávat průlet různými náladovými vesmíry – od ambientu s prvky nahrávek městského prostředí, přes klubovou hudbu vybízející místy k tanci až po klidnější chrámovou hudbu tlumící okolní ruch.

Kolektiv plánuje uchvátit svým vystoupením celý prostor, a posluchač tak bude moci procházet mezi jednotlivými ostrůvky hudebních nástrojů od cella, přes klavír, elektroniku, zpěv až po samotné varhany, jež budou celému setu dominovat.

O atmosférickou scénografii se postará výtvarník Lukáš Kalivoda a light designer Marek Šilpoch. Scénografie bude vycházet z kostelního rázu barokního svatostánku a nosným tématem budou základní živly: oheň, voda, vzduch. Důraz scénografie je kladen na organicitu a atmosféru s respektem k místu konání.

https://soundcloud.com/bariel_tma

https://bariel.bandcamp.com

(c) Vizuál serie: Valeriia Riazanová

~~~~~~~~~

Probouzení / Awakening
Hudba: Bariel, TMA, Terezie Kovalová
Scénografie: Lukáš Kalivoda
Lights: Marek Šilpoch

~~~~~~~~~

VSTUPNÉ 300 KČ / STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 250 KČ, 70 MIN

**Oficiální afterparty THE ORGANIST – Awakening w/ DJs
– Akropolis Underground, 22:30, vstup zdarma

Koncertní série je organizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR.