Atrium Žižkov logo

[VYPRODÁNO ] THE ORGANISTS – NEVER SOL

St 31. 05. 2023
19:30 | sál

THE ORGANISTS je nová hudební série Atria na Žižkově, kde hlavní roli hrají varhany, komorní prostor barokního kostela a nečekaná hudební spojení vybraných interpretů napříč žánry – od ambientu, přes pop až po temnější elektroniku.

~~~~~~~~~

Never Sol (Sára Vondrášková) je hudebnice, skladatelka a producentka. Pro koncertní sérii The Organists vytvořila hudební materiál, který vznikal v průběhu zkoušek a varhanních lekcí v barokním sále Atria. Výsledkem jsou varhanní skladby, v nichž zkoumá vztah zvuku a prostoru, který je pro ni zároveň mimořádnou inspirací.

Nástroj obvykle spojovaný s chrámovou barokní hudbou v tomto autorském setu Never Sol posunuje do zcela nového kontextu – k práci s moduláry a analogovými syntezátory s osobitým melancholickým zvukem. Práce s moduláry Sáru začala inspirovat k odlišnému přístupu a přemýšlení o zvuku a jeho umístění v rámci času. Hra na varhany se v některých ohledech elektronické syntéze podobá, proto k ní Sára začala přistupovat obdobným způsobem.  Zvuk varhan tak slouží jako jakési přemostění mezi barokem a digitalizovanou současností.

Ač bude v rámci tvorby primární zvuk, není vyloučeno, že do koncertního večera nezapojí i své melancholické vokály, pouze však jako doprovod psychoakustického rozměru dlouhých tónů varhan, jež hrají tentokrát jasný prim.

Never Sol v současné době pracuje na nové desce, a tak není vyloučeno, že se materiál, který v rámci jedinečné série odehraje, neobjeví i tam.

Nedílnou součástí The Organists je svébytná scénografie, kterou tentokrát dokreslí naprosto výjimečné scénické svícení od oceňované light designerky Pavly Beranové.

https://lnk.to/NeverSolLEON

https://neversol.cz/album/chamaleo

(c) Vizuál serie: Valeriia Riazanová

~~~~~~~~~

Koncertní série je organizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR.

VSTUPNÉ 300 KČ / STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P 250 KČ, 70 MIN – volné sezení na polštářcích na vyhřívané podlaze