Atrium Žižkov logo

VÁNOCE V KLIDU, konec dobrý všechno dobré – Koruth, Šimanský & Niesner, Theo Alexander (UK), Valeriia VJ & Lights

Ne 18. 12. 2022
18:00–22:00 | sál

Ten moment, kdy se uprostřed shonu, bláznění s vánočními dárky, nervy s pečením cukroví, zařizování praktických věcí a nesmyslů otevře prostor pro zklidnění, chvíli resetu, a bohapusté pohádkové snění, kdy člověk může, ale taky nemusí zauvažovat nad samotnou podstatou bytí, co bude dál s ním a s tím vším cirkusem okolo.  

Ambientní vánoční koncert s toulkami k contemporary pianu, folku, čistým vokálům a elektronice v provedení od Koruth, Theo Alexander (UK) a Šimanský & Niesner v barokním sále Atria, atmosférické svícení, vy a příjemně vyhřátá podlaha, vybízející k příjemnému lenošení i soustředěnému poslechu posledního koncertu tohoto roku.

Až pohádkově tak, jako v hořkosladké komedii od starého dobrého Williama. 

VYSTUPUJÍCÍ

>>Koruth
Česká vizuální umělkyně a hudebnice Anna Ruth aka Koruth. Ačkoli se Koruth jinak pohybuje v experimentální elektronice, její sólovou tvorbu charakterizuje vokální ambient se zobcovou flétnou. Jednoduché, přehledné zdrojové zvuky přitom Koruth manipuluje s často magickými výsledky: bezeslovný zpěv a flétna se ve smyčkách vrství a deformují a přímočará krása se abstrahuje do pozoruhodnějšího výrazu oproštěného od běžných neduhů ambientu.
——-
Britský skladatel a hudební producent s čínskými kořeny, Theo Alexander, je zmiňován zejména jako pianista moderní melancholické klasické hudby, ale je také producentem experimentální hudby a to elektronické, i akustické. Žánrově se pohybuje mezi ambientní, experimentální a noisovou hudbou.
Stavebním kamenem Theovy hudby je zejména zvuk klavíru, ale do tvorby zařazuje také varhany, kazetové loopy a syntezátory. Jeho skladby jsou často extatické a vytváří melodické patterny do složitých a zvukových struktur. Theo nedávno vydal své v pořadí sedmé album “Sunbathing Through a Glass Screen” u labelu Arts & Crafts.
Theo momentálně čerpá síly a hudební inspiraci na rezidenci v Snape Maltings (by Britten-Pears Arts and the Art Station), tak už se nemůžeme dočkat, v jaké formě nás navštíví v prosinci.
——-
>> Šimanský & Niesner
Šimanský a Niesner vydali před nedávnem nové album Všechno Dobré na labelu Stoned to Death. Jejich kytarovou hru, mnohými označovanou jako americký primitivismus šmrncnutý českým folkovým prostředím na hudebně experimentální scéně netřeba příliš analyzovat. Důležitý je totiž hlavně prožitek skvěle zahraného a naléhavého hudebního přednesu dvojice – Šimanský&Niesner, mezi kterými je takřka patrné unikátní spojení, které manifestují právě ve společné tvorbě. Ač má deska „Všechno dobré“ již cestu prošlapanou kroky vynikající desky předchozí „Tanci neznámými“, rozhodně směr neztrácí a svou cestu si čundráckými cestičkami štráduje jasně dál.
——-
——-

VSTUPNÉ 150 KČNA MÍSTĚ V DEN KONÁNÍ AKCE 200 KČ