Atrium Žižkov logo

Vítání jara v Atriu

Ne 20. 03. 2022

15:00–18:00

Taky už nedočkavě vyhlížíte jaro? Probouzející se přírodu najdete i mezi žižkovskými činžáky.

Přijďte s námi do Atria přivítat první hudební vlaštovky, skřivany a sluneční paprsky! Jarní průvodkyně Vesna vám přiblíží tradice a zvyky spojené s jarním obdobím, s ornitologem Lukášem Viktorou si společně poslechneme zpěv městského ptactva a nakonec se sejdeme okolo ohně, kde nám od 17:00 zazpívá dívčí sbor Lada tradiční moravské lidové písně.

PROGRAM

15:00 • Loučení se se Zimou a vítání Jara s jarní průvodkyní Vesnou. Pálení Morany jako symbol konce zimy a vítání jara pomocí borovicových létéček. Jarní průvodkyně vám objasní všechny tyto záhadné názvy i tradice.

16:00 • (čas se může posunout, podle sluneční aktivity) Společný poslech ptáků z našeho vnitrobloku s ornitologem Lukášem Viktorou z České společnosti ornitologické. O ptácích, které uslyšíme se pak krátkou přednáškou dozvíme více – jak žijí, co je pro ně typické, čím se rádi živí a jakými dobrotami jim můžeme přilepšovat v zimě.

17:00 • Koncert dívčího folklorního souboru Lada – hudební vystoupení pražského dívčího sboru, který se věnuje interpretacím moravských lidových písní, na zahradě Atria zazní za hudebního doprovodu dvou houslí, violy, kontrabasu.

Lada se zformovala v listopadu roku 2015 ze skupiny kamarádek, které spojuje nadšení z muziky a společného zpěvu. Pustily se do interpretace moravských lidových písní, které si jako rodilé Pražačky s láskou půjčují a považují je za jeden z nejkrásnějších národních pokladů.

→ https://www.facebook.com/ladasbor
→ https://www.fullmoonzine.cz/clanky/10-1-lada

A zkrátka nepřijdou ani vaše chuťové pohárky! V Kafe Atriu si pro vás připravili speciality na oheň – skořicový had na klacku a pečené sladké jablíčko.

Vstup zdarma!

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni