Atrium Žižkov logo

Výstavní projekt Nejkrásnější místo na světě

Čt 28. 01. 2021

Nejkrásnější místo na světě? Je to ostrov v Tichomoří, zasněžené pláně Antarktidy, Disneyland v Anaheimu nebo jen zahrada na vaší chalupě? Je to váš rodný dům? Město kam jste se přestěhoval?  A jak si takové místo představuje emigrant žijící většinu života v zahraničí, odsouzený ve věznici, děti z dětského domova nebo klienti domova seniorů? A není takovým nejkrásnějším místem na světě náhodou Žižkov?

Výstava připravovaná pro prostor galerie Atrium má nabídnout netradiční pohled na téma “místa”, jeho významu v našem životě a také na to, jak odlišně si každý představuje “nejkrásnější místo na světě.” Autoři výstavy téma aktualizují spojením s organizacemi, které zastupují nejrůznější sociální, lidsko-právní nebo kulturní organizace. Právě téma zpracované obyvateli nebo klienty Domovů pro seniory, centra pro lidi bez domova nebo center pro integraci cizinců mají nejenom aktivizovat, ale ve výsledku také představit nejrůznější podoby míst, které jsou označované za “nejkrásnější místa na světě”. Výsledkem má být interaktivní projekt-výstava, která představí přehledy nejkrásnějších míst světa stejně jako místa, která vyberou lidé žijící v komplikované životní situaci a také kdokoliv, kdo na výstavu zavítá.

Do výstavního projektu se může zapojit každý. Najděte své “nejkrásnější místo na světě” a jeho popis nám pošlete. Váš popis bude zařazený mezi výpovědi ostatních a stane se součástí výstavy! Jak na to? Veškeré informace najdete ZDE.

Výzva k zapojení je určena také základním a mateřským školám. Informace pro zapojení žáků najdete ZDE.

V galerii může být na základě platných bezpečnostních opatření pouze jedna osoba na 15 metru čtverečných.