Atrium Žižkov logo

Zasvěceno létu – Člověk krve + Doupata + Šebestián Keliš

Pá 21. 06. 2024
19:30 | koncert | sál

Letní série koncertů v Atriu startuje už v posledním červnovém týdnu a to hned s trojnásobným line-upem. Low folk písničkář Jan Senft alias Člověk krve, folková parta Doupata zpívající o postapokalyptickém světě a mistr ambivalentních zvuků i nálad Šebestián Keliš. Začátek léta jak má být. 

Člověk krve 

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… –  a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha. 

A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mlhy – nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici – a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli. Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.  

Doupata 

Doupata jsou folkovou kapelou, která zpívá a hraje o postapokalyptickém světě, který zdánlivě připomíná ten náš. Jejími členy jsou Mikuláš Révay, Filip Lang a Jan Čermák. Poprvé vystoupí také s bicími, na které bude hrát Lumír Klement. 

Šebestián Keliš 

Málokdo umí během jednoho koncertu navodit v posluchači tolik protichůdných nálad, jako právě Šebestián Keliš. Kombinací jemných linek s linkami surově naturalistickými utěšuje i znepokojuje. Společně s texty, které působí místy jako klidný šepot a jindy jako naléhavý křik, vzniká celek, který rezonuje ještě dlouho po zaznění posledního akordu. 

koncert ● vstupné 250 Kč, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 150 Kč ● 120 min ● pořádají Člověk krve, Doupata, Šebestián Keliš a Atrium Žižkov ● sál