Atrium Žižkov logo

Zasvěceno létu – Vítek Jeřábek a Nikola Šolaja + Gapochka

St 14. 08. 2024
19:30 | sál

Hudební večer napříč žánry. Bigbítek Vítka Jeřábek & Nikoly Šolaji aneb akustické verze nevydaných bengrů na pomezí rocku a popu na jevišti vystřídá hloubavá kapela Gapochka, novátorská fúze současné elektroniky a indie s třešničkou na dortu v podobě hluboce dojemného hlasu stejnojmenné zpěvačky. 

Vítek Jeřábek & Nikola Šolaja

Dvoučlená kapela vznikla v roce 2022 a chystá se na vydání alba. Autorské songy o setkávání, všedních věcech a dlouhejch ránech. Uuuuuu. Tuc tuc. Ale myslíme to vážně! 

Gapochka

Ukrajinské indie-rockové duo, předskakovali kapele Balthazar a také domácí hvězdě kapele Lucii. Duo tvoří Káťa Gapočka a Yevhen Yakshyn. V roce 2019 vydali album ve stylu old-school, post-punk a melodického popu s názvem Nezbytná. Kvůli válce jsou členové dua rozděleni v jiných městech. Vždy o sobě tvrdili, že takzvaně intelektuální – zvuk i texty jsou navrženy tak, aby publikum spíše nutily přemýšlet a uvažovat, než si pobrukovat a podupávat. Filozofie „na žánru nezáleží – záleží na kvalitě“ se odráží v novátorském elektroatmosférickém zvuku, který úspěšně doplňuje fúzi současné elektroniky a indie s třešničkou na dortu v podobě hluboce dojemného hlasu zpěvačky.  

●  koncert ● vstupné 200 Kč, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 120 Kč ● 90 min ● pořádají Vítek Jeřábek, Nikola Šolaja, Gapochka a Atrium Žižkov ● sál