Atrium Žižkov logo

Zažít město jinak

So 19. 09. 2020

Čekají vás tu hudební vystoupení, autorské čtení místní básnířky nebo kouzelnická hra pro velké i malé. Protože se blíží podzim, připravíme i dílnu, ve které si vyrobíte zvířátka z kaštanů. Můžete se také stavit v Diakonii ČCE, kde si vytvoříte vzpomínkové koláže a seznámíte se s příběhy uprchlíků, kteří v Česku našli druhý domov. Uděláme i improvizovanou inauguraci naší swapové poličky, na níž si budete moct měnit knihy a rostliny během celého roku. Atrium se těmito akcemi zapojuje do celorepublikové akce Zažít město jinak, která ukazuje, že za zábavou není potřeba chodit nijak daleko. Na programu se podílejí místní obyvatelé, živnostníci i neziskovky. Festival vznikl už v roce 2006 a vloni se do něj zapojilo 85 míst po celém hlavním městě. Mnohdy díky němu zmizí auta z ulic a lidé mají příležitost se potkat. Venku i uvnitř. Festivalový program připravuje i naše sesterské KC Vozovna.

Sbor Českobratské církve Evangelické

Ochutnejte pečivo, které pro vás připravili členové a členky sboru Českobratrské církve evangelické, a poslechněte si pěvecké vystoupení místního sboru mládeže Tensing. Další zástupci sboru připraví ukázku a lekce karate a paní Kryslová vás zase naučí, jak vyrábět kašírované masky. 

Kaštanová dílna

Protože máme na zahradě Atria vzrostlý kaštan, připravíme pod jeho kmenem dílnu, ve které budeme vyrábět zvířátka z kaštanů. Zúčastnit se mohou děti i dospělí, co chtějí zavzpomínat na bezstarostné dětství. 

Hra na hrdiny

Zahrajte si netradiční hru, kterou vás provede Kamil alias Karman. Ten vydává kouzelnický časopis Hourvel a Atrium promění v kouzelný svět, ve kterém se můžete naučit kouzla nebo recepty na lektvary. 

Obýváček Diakonie

Sousední Diakonie ČCE otevře dveře svého útulného kafeobýváčku a připraví workshop, u kterého si budou moct zavzpomínat senioři i mladí lidé. Společně nebo sami totiž vyrobí koláže plné vzpomínek na dětství. Účastníci by si proto měli přinést kopie fotografií, s nimiž budou tvořit. Diakonie zároveň interaktivně představí osudy uprchlíků v ČR, jejichž příběhy sbírala v rámci projektu Doma.

Čtení básní Kláry Bajerové

Místní umělkyně o sobě ráda říká, že je tak trapná, až to musí být pravda. Pobaví vás desetiminutovými výstupy, ve kterých představí svou originální básnickou tvorbu. 

T.G.P. vystoupení

V téhle kapele hrají zaměstnanci žižkovského nakladatelství Argo. Svou rockově melancholickou produkci doplňují cover verzemi hudebních velikánů, jako jsou PJ Harvey, Nick Cave, Patti Smith nebo Velvet Underground. Na dvoře Atria vystoupí hned dvakrát během jednoho odpoledne.

Stánek nakladatelství ARGO

Žižkovské nakladatelství Argo bude mít na festivalu i vlastní prodejní stánek. Děti si tu budou moct vybarvovat tygří omalovánky a dospělí si poslechnou čtení z populární knihy Tracyho tygr, které doplní hudební podkres.   

Swap knih a kytek

Slavnostně otevřeme sousedskou swapovou poličku. Na ní budete moct měnit rostliny během celého roku, ne jen o naplánovaných swapech. A aby se rostliny necítily samy, polička poslouží i pro swap knih.

Vstup zdarma

Akce potrvá do 18 hodin.