Atrium Žižkov logo

Žižkovské letovisko: Forth Mountain + Václav Havelka

St 27. 07. 2022

19:00 | zahrada |

Léto se překlápí do druhé půlky, ale večery zůstávají dlouhé.

Série letních večerů pokračuje s písničkářem Václavem Havelkou, frontmanem kapely Please the Trees a hudebním projektem Ondřeje Sychry Forth Mountain. Autorské skladby obou umělců vnesou na zahradu Atria atmosféru melancholického obývákového lo-fi i hudebních ozvěn dvouleté pandemie. Zvuk kytary s lehkým country nádechem zní nejlépe spolu s praskajícím ohněm.

Václav Havelka
I díky pandemii se Václav Havelka vrátil k vlastní písničkářské tvorbě. Dvouleté období trávil Václav hraním coververzí svých oblíbených skladeb, kdy vytvořil sbírku nahrávek v rámci vlastní série Distant Sessions na YouTube. Tato tvorba se stala pro písničkáře prostředkem k učení i sebeobohacení. Vyvrcholením této série je zrod několika vlastních skladeb, které se chystá ke konci tohoto roku vydat na sólovém albu, prvním po patnácti letech.

Forth Mountain
Hudební projekt Ondřeje Sychry Forth Mountain si bere to nejlepší z písničkářských tradic, a nezapře vlivy Ondřejova buskerství a obývákového lo-fi, jeho tvorba se vyznačuje střídmými aranžemi a příjemnou melodikou, někdy až s lehkým country nádechem. V květnu 2021 vydal nové EP cult freedom blue and green etc., které obsahuje tři melancholické songy oživené basovými linkami, střízlivými bicími a garážově zašpiněnou kytarou.