Atrium Žižkov logo

Atrium má Vážný zájem – Kukal Quartet & Jens Peter Maintz (DE)

Po 09. 10. 2023
20:00 | koncert | sál

Výjimečný zážitek slibuje spojení dynamického mladého českého smyčcového souboru Kukal Quartet a Jens Petra Maintze, jednoho z nejvýznamnějších violoncellistů na světě. Společně provedou Smyčcový kvintet C dur Franze Schuberta, kanonické dílo komorního repertoáru, které vzniklo na podzim roku 1828, jen pár chvil před skladatelovou smrtí. Zachycuje jeho melancholický smutek, který se – podobně jako v dílech Antonína Dvořáka – mistrně střídá se záblesky čisté naděje. 

Hudební řada Atrium má Vážný zájem proměňuje barokní sál v obývací pokoj a posluchače zve k zážitku netradičního domácího koncertu. Hosté jsou usazeni do židlí, křesílek a gaučů a společně si užívají poslech hudebníků, které mají téměř na dosah ruky. Těšit se můžete také na preludium v režii hudebního kritika Borise Klepala a pokoncertní setkání s hudebníky u sklenky vína.

Před koncertem od 17:00 – 19:00 proběhne také volně přístupná masterclass vedená violoncellistou Jens Peter Maintzem, které se zúčastní mladí hudebníci Klára Gabryšová, Alessandro Mastracci, David Pěruška a Filip Rufer.

 

ATRIUM MÁ VÁŽNÝ ZÁJEM

Před sedmi lety se z původně dvoudenního happeningu koncertů vážné hudby zrodila platforma Vážný zájem, která od té doby uspořádala stovky domácích koncertů po celé republice. V roce 2023 jsme se rozhodli přenést spolu s touto iniciativou atmosféru domácích koncertů nově i do Atria Žižkov v podobě nové série koncertů. Vážný zájem tak vůbec poprvé vstupuje do spolupráce pod střechu veřejné instituce a v barokním sále Atria vybuduje sousedský obývák.

PROGRAM:

Franz Schubert: Kvartetní věta c moll, D 703

Franz Schubert: Smyčcový kvintet C dur, D 956

  1. Allegro ma non troppo
  2. Adagio
  3. Scherzo. Presto – Trio. Andante sostenuto
  4. Allegretto

Program je bez přestávky

ÚČINKUJÍCÍ:

Kukal Quartet – smyčcové kvarteto, ve složení: Eliška Kukalová (housle), Klára Lešková (housle), Elnara Taghizade (viola), Filip Rufer (violoncello)

Jens Peter Maintz (DE), violoncello. Jens Peter Maintz hraje na violoncello „Ex-Servais“, které vyrobil Giovanni Grancino v roce 1697.

 

VSTUPNÉ:  

POHOVKA – Exclusive 800 KČ • KŘESÍLKO – Super 500 KČ • ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P  

POHOVKA – Exclusive 800 KČ – Obsahuje 1 místo na pohovce u stolečku, sklenku prosecca a vodu. Zakoupíte-li celou pohovku (2 místa), součástí vstupenky je pak celá láhev prosecca a voda. Tato místa je možné obsluhovat z kavárny i během vystoupení. Velmi limitovaný počet míst (4ks). 

KŘESÍLKO – Super 500 KČ – Obsahuje 1 místo na křesílku u stolku. V nabídce jsou stolečky se 2–4 místy. Limitovaný počet míst (Čtyři stolky po 2 místech a tři stolky po 4 místech). 

ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P – Klasické sezení na židli v sále.