Atrium Žižkov logo

Koncertní řady

Někdy je tu slyšet klavír, jindy varhany. Někdy se tu zpívá a jindy pořádají koncerty vážné hudby i jazzu.

 

 

 

 

 

KOMORNÍ ŘADA 2023/2024

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety. Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály. A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

Druhý ročník Komorní řady nabídne cyklus čtyř programově rozmanitých hudebních večerů. Zahajovací koncert potěší především příznivce sólového klavíru. Tomáš Vrána otevře sezónu recitálem, v němž představí fundamentální, ale i ojediněle uváděná díla klavírní literatury. Vystoupí přední ansámbly a zvučná jména domácí scény – Belfiato Quintet či duo houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy a ředitele České filharmonie Davida Marečka. Příležitost dáváme také vycházejícím talentům. Současnou mladou generaci reprezentuje v nabídce nadcházející sezóny Ševčík Quartet. Jednotící linkou koncertů komorních ansámblů bude hudba tuzemských autorů. Ryze domácím programem se tak připojíme k oslavám Roku české hudby 2024. Kromě brilantní virtuózní hry všech účinkujících se můžete těšit na erudované promluvy o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech od samotných interpretů.

Koncerty

12. 9. 2023 – Tomáš Vrána / klavír
21. 11. 2023 – Belfiato Quintet
20. 2. 2024 – Jiří Vodička a David Mareček
30. 4. 2024 – Ševčík Quartet

Abonmá a vstupenky

Cyklus lze zakoupit v zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které zahrnuje slevu na vstupenky, skleníčku prosecca v naší kavárně a garantované místo v sále.

Cena abonmá je 1200 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 Kč.
Můžete je pořídit ZDE.

Jednotlivé vstupné 350 Kč / 250 Kč