Atrium Žižkov logo

Atrium má Vážný zájem: Trio Incendio & Andreas Willwohl (DE)

Út 28. 11. 2023
20:00 | koncert | sál

Cenami ověnčený mladý český soubor Trio Incendio přizval k účinkování hvězdného německého violistu Andrease Willwohla, profesora na Hochschule für Musik v Norimberku. Společně se ponoří do Klavírního kvartetu Es dur, který Robert Schumann složil jako poslední velké dílo v jeho tzv. „roce komorní hudby“ 1842. 

Hudební řada Atrium má Vážný zájem proměňuje barokní sál v obývací pokoj a posluchače zve k zážitku netradičního domácího koncertu. Hosté jsou usazeni do židlí, křesílek a gaučů a společně si užívají poslech hudebníků, které mají téměř na dosah ruky. Těšit se můžete také na preludium v režii hudebního kritika Borise Klepala a pokoncertní setkání s hudebníky u sklenky vína.

PROGRAM

F. Schubert – Klavírní trio B dur, op. 99
***
R. Schumann – Klavírní kvartet Es Dur, op. 47
_____

ÚČINKUJÍCÍ:

Trio Incendio  (klavírní trio)
Andreas Willwohl (DE) – viola

 

ATRIUM MÁ VÁŽNÝ ZÁJEM

Před sedmi lety se z původně dvoudenního happeningu koncertů vážné hudby zrodila platforma Vážný zájem, která od té doby uspořádala stovky domácích koncertů po celé republice. V roce 2023 jsme se rozhodli přenést spolu s touto iniciativou atmosféru domácích koncertů nově i do Atria Žižkov v podobě nové série koncertů. Vážný zájem tak vůbec poprvé vstupuje do spolupráce pod střechu veřejné instituce a v barokním sále Atria vybuduje sousedský obývák.

VSTUPNÉ: 

POHOVKA – Exclusive 800 KČ • KŘESÍLKO – Super 500 KČ • ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P   

POHOVKA – Exclusive 800 KČ – Obsahuje 1 místo na pohovce u stolečku, sklenku prosecca a vodu. Zakoupíte-li celou pohovku (2 místa), součástí vstupenky je pak celá láhev prosecca a voda. Tato místa je možné obsluhovat z kavárny i během vystoupení. Velmi limitovaný počet míst (4ks).  

KŘESÍLKO – Super 500 KČ – Obsahuje 1 místo na křesílku u stolku. V nabídce jsou stolečky se 2–4 místy. Limitovaný počet míst (Čtyři stolky po 2 místech a tři stolky po 4 místech).  

ŽIDLE – Classic 350 / 300 KČ STUDENTI, SENIOŘI, ZTP A ZTP/P – Klasické sezení na židli v sále.