Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Duo Mareli

So 06. 01. 2024
15:00 | sál

Přinést posluchačům radost. To je hlavní cíl Elišky Dedkové a Martina Cáby, kteří vystupují jako kytarové Duo Mareli. Kytaru ve svých programech představují jako všestranný nástroj schopen všeho – od renesance až po dnešek: hudby každého období se přitom toto duo dovede chopit tak, aby nad virtuozitou dominovaly emoce a prožitek.  

Cyklus lze koupit jako zvýhodněné abonmá zahrnující slevu na vstupenky, nápoj ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.  

Plná cena abonmá: 990 Kč
Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P: 800 Kč
Jednotlivé vstupné: 150/100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Pestrost repertoáru, široké spektrum žánrů, rozmanitá nástrojová obsazení. To všechno nabídne koncertní řada Hudba o třetí, která si klade za cíl oslovit všechny ty, kdo mají zájem slyšet klasickou (a to i tu soudobou) hudbu v širších souvislostech. V této řadě přitom myslíme na posluchače, kteří si místo u večerní sklenky vychutnají koncert spíše u uvolněného odpoledního kafe – vítány jsou tak naprosto všechny věkové kategorie.  

Cyklus Hudba o Třetí nabídne v roce 2024 celkem osm koncertů: čtyři sólové recitály a čtyři koncerty komorních souborů. Mezi interprety jsou přitom jak mladé vycházející hvězdy, tak etablovaní čeští umělci. Sólově vystoupí Jakub Kydlíček (zobcová flétna), Alina Říha (cembalo), Martin Šulc (akordeon) a Jan Stránský (kytara). Mezi koncerty komorních koncertů pak nalezneme řadu velmi působivých spojení: zahraje kytarové Duo Mareli, Artia Saxophone Quartet, soubor MAOMAH soustředěn na improvizaci a pěvecký soubor HuMuS.