Atrium Žižkov logo

Hudba o Třetí: Duo Teres

So 11. 02. 2023
15:00 | sál

Duo Teres, pravidelně oceňované na mezinárodních hudebních soutěžích, vzniklo v roce 2007. Tehdy se houslistka Lucia Fulka Kopsová a kytarista Tomáš Honěk věnovali hlavně klasické hudbě pro housle a klavír, postupem času ale přesunuli svůj zájem více k hudbě 20. a 21. století. V roce 2010 vydali své první album, pozitivně přijaté hudební kritikou, na kterém se objevily skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře i Niccola Paganiniho. O rok později zahájili projekt Pražský kaleidoskop, v rámci kterého psali renomovaní skladatelé (Jan Freidlin, Lukáš Hurník ad.) hudbu přímo pro Duo Teres.  

Program:

Niccolo Paganini (1782 – 1840)
Sonata č. 4 A dur
I. Adagio cantabile
II. Rondo. Andantino AllegrettoJan Freidlin (1944)
Pražský kaleidoskop (věnováno DuuTeres)
I. Intrada
II. Plující mosty na řece
III. Tanec nočních luceren
IV. Píseň starých uliček
V. Final Ostinato

Jan Truhlář (1928 – 2007)
Dvě skladby pro housle a kytaru op. 71a
I. Romance
II. Tanec

Ondřej Kukal (1964)
Kytaroviolino op. 41 (věnováno Duu Teres)

Jaroslav Pelikán  (1970)
Variace na téma Aqua e Vinho

Astor Piazzolla (1921 – 1992)
Histoire du Tango
Café 1930

Bordel 1900

 

Koncert zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.