Atrium na Žižkově

Hudba o Třetí: Duo Teres

So 11. 02. 2023
15:00 | sál

Duo Teres, pravidelně oceňované na mezinárodních hudebních soutěžích, vzniklo v roce 2007. Tehdy se houslistka Lucia Fulka Kopsová a kytarista Tomáš Honěk věnovali hlavně klasické hudbě pro housle a klavír, postupem času ale přesunuli svůj zájem více k hudbě 20. a 21. století. V roce 2010 vydali své první album, pozitivně přijaté hudební kritikou, na kterém se objevily skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře i Niccola Paganiniho. O rok později zahájili projekt Pražský kaleidoskop, v rámci kterého psali renomovaní skladatelé (Jan Freidlin, Lukáš Hurník ad.) hudbu přímo pro Duo Teres.  

Lze zakoupit v rámci zvýhodněného abonmá, které se skládá z osmi koncertů a zahrnuje šálek kávy nebo čaje ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.
Cena je 990 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 690 Kč.
→ Mám zájem o abonentku! ←

Jednotlivé vstupné: 150 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 100 Kč

HUDBA O TŘETÍ

Letošní ročník cyklu Hudba o Třetí nabídne programovou i nástrojovou rozmanitost. Během osmi koncertů se posluchači setkají s repertoárem od období baroka až po současnou hudbu.  

Cyklus zahájíme lednovým koncertem Kateřiny Konopové a Iriny Cherkashyny, které zahrají „pohádkové balety“ v úpravě pro čtyřruční klavír. Únorovým koncertem naváže Duo Teres houslistky Lucie Fulka Kopsové a kytaristy Tomáše Hoňka. Novinkou v dramaturgii Hudby o Třetí je sborový hlas – 9. března se v sále Atria představí smíšený sbor PUNKT. Na velikonoční sobotu 8. dubna zahraje na varhany Lukáš Dvořák, aktuálně studující v Nizozemsku. 13. května vystoupí klarinetové Quasi Trio, soubor s pestrým repertoárem, spolupracující se současnými skladateli. 9. září trio ConTRIOlogy představí program založený na soudobé klasické hudbě a volné improvizaci. Matěj Diviš a Antonín Procházka představí publiku na koncertě 14. října bicí a perkuse v té nejširší možné podobě. Závěrečný koncert cyklu bude patřit barokní flétně traverso Michaely Ambrosi a cembalu Jiřího Havrlanta.  

Cyklus koncertů bude i letos probíhat vždy v sobotu od 15.00 a je určen pro všechny, kteří si chtějí zpestřit svá víkendová odpoledne kvalitním hudebním programem.